Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MİCHELİN FERRARİ VE PORSCHE İLE İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, dev otomotiv şirketleri ile yaptığı işbirliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor.  ...

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, dev otomotiv şirketleri ile yaptığı işbirliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor. 

Michelin, dünyaca ünlü iki ayrı otomotiv devi Ferrari ve Porsche ile yaptığı anlaşmalarla her iki markanın da son model araçlarının dünya çapındaki tedarikçisi oldu. Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, lüks otomobil markaları Ferrari ve Porschee'nin iki yeni modeli için orijinal ekipman tedarikçisi oldu. 

Yüksek kilometre ömrü, yüksek performans, enerji tasarrufu ve güvenliği bir arada sunan Michelin lastikleri, Porshce'nin yeni SUV modeli Macan'a orijinal ekipman olarak lastik sağlarken Ferrari 458 Speciale'nin dünya çapındaki tek tedarikçisi olacak. 3 ayrı modelle Porshce Macan'ı daha da güçlendirecek Yeni Porshce Macan, 3 ayrı Michelin lastik serisi ile farklı zeminlere hazırlanıyor. 

Porsche Macan; Michelin'in her türlü mevsim koşulunda kullanabilen ve ABD gibi belirli ülkelerde satışa sunulan lastiği MICHELIN Latitude Tour HP, kış koşullarında üstün güvenlik ve performansı bir arada sunan MICHELIN Latitude Alpin 2 ve daha önce Cayenne modelinde de kullanılan enerji tasarrufu, uzun ömür, yüksek performans sunan MICHELIN Latitude Sport 3'ü orijinal ekipman olarak kullanacak. 

Michelin tarafından araçların beklentilerine özel olarak geliştirilen bu üç lastik serisinin tamamı, diğer performans alanlarından ödün vermeden güvenlik, uzun ömürlülük, yakıt tasarrufu ve sürüş keyfini artırmak üzere en ileri teknoloji ve inovasyonun benimsendiği “Michelin Total Performance” stratejisini yansıtıyor. Ferrari 458 Speciale, Michelin Pilot Sport Cup 2 ile donanacak İtalyan otomotiv devi Ferrari'nin yeni modeli 458 Speciale, Michelin'in ileri teknoloji ile ürettiği performans lastiği MICHELIN Pilot Sport Cup 2 ile yola çıkıyor. 

Aracın geliştirilmesi ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen simülasyon ve pist testleri sayesinde lastikler projenin başlangıcından itibaren belirlenen üç spesifik alanda çok yüksek seviyelerde performanslar elde etti. 

Kuru zeminde daha hızlı ve tutarlı tur performansları, ıslak zeminde ise maksimum yol tutuşu sağlayan MICHELIN Pilot Sport Cup 2, yeni Ferrari 458 Speciale'nin olağanüstü performansına ulaşabilmesi için en önemli ve ayrılmaz bir parçası haline geldi. 

6 binden fazla Ar-Ge çalışanı bulunuyor 18 ülkede 69 fabrikası ile faaliyet gösteren Michelin, Ar-Ge faaliyetlerine yılda 600 milyon Euro ayırıyor. 

Lastik üreticileri arasında en yüksek Ar&Ge harcamasına sahip olan Michelin, bu doğrultuda 350 farklı meslekten, konusunda uzman 6 bini aşkın Ar-Ge çalışanı ile yıl boyunca çalışmalarını sürdürüyor.Haber7

Hiç yorum yok