Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

İETT DEN ÜCRETSİZ İNTERNET

Beylikdüzü, Avcılar ve Esenyurt’ta hizmet verecek 100 yeni otobüs bugün törenle İETT’nin filosuna katıldı.  Beylikdüzü halkının da y...

Beylikdüzü, Avcılar ve Esenyurt’ta hizmet verecek 100 yeni otobüs bugün törenle İETT’nin filosuna katıldı. 


Beylikdüzü halkının da yoğun ilgi gösterdiği törende açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İETT filosuna katılan otobüslerin bölgenin ulaşımında önemli bir görev üstleneceğini belirtti. 

Akıllı otobüs dönemine geçildiğinin altını çizen Topbaş, otobüslerden bazılarında Wi-Fi hizmeti verileceğini ve vatandaşların telefonlarını şarj edebileceğini kaydetti. 

Ulaşımın şehrin gelişmişliğinde önemli bir ölçüt olduğuna vurgu yapan Topbaş, Wi-Fi’li otobüslerin tanıtımını da yaptı. Topbaş, “Şu anda İstanbul’da devreye soktuğumuz otobüslerin bir özelliği akıllı otobüsler olması. 

Bu otobüslerin bir özelliği internete girebilme imkanı veren sosyal medyayı takip edebilme imkanı veren bir sistem ağı oluşturduk. Ayrıca telefonları şarj edebilecek bir sistem getirdik. Hızlı şarj dediğimiz bir sistemle telefonlar şarj edilerek İstanbul’a zaman kazandıracak” dedi. 

Topbaş, Twitter hesabından da gelişmeyi şöyle duyurdu: ''Modern ve akıllı yeni otobüslerimizde artık wireless ile ücretsiz olarak internete girebilecek ve cep telefonlarını şarj edebileceksiniz.''NTVMSNBC