Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BMW C EVOLUTION İLE GELECEĞE YÖN VERİN

BMW C evolution ile evrimi deneyimleyin. Dinamik ve atletik, temiz ve sessiz özellikleriyle BMW C evolution, BMW Motorrad tarafından gider...

BMW C evolution ile evrimi deneyimleyin. Dinamik ve atletik, temiz ve sessiz özellikleriyle BMW C evolution, BMW Motorrad tarafından giderek artan trafik sıkışıklığına, yükselen benzin fiyatlarına ve pozitif çevresel farkındalığa verilen akıllı bir yanıt. 

%100 sürüş keyfini sağlamakiçin %100 elektrik gücüyle çalışan bir maxiscooter. Konsept aşamasından seri üretime kadar tutarlı bir vizyon. 

Vizyon akılda başlar, eller ise onu hayata geçirir. “Concept e” isimli konsept motosiklet, teknoloji ve tasarım anlamında, günümüzde seri üretimi yapılan C evolution’ın tüm belirgin özelliklerini taşır. Bu elektrikli maxiscooter, iki tekerlekli dinamik elektronik mobilitenin standartlarını belirler. 

C evolution'ın tahrik sistemi elektrikli ve güvenilirdir. “Krank milindeki” 35 kW (48 bg) maksimum çıkış gücü ve 72 Nm torku ile bu motosiklet, pratikte arka tekerde 600 Nm tork sağlar ve sadece 2,7 saniyede 0’dan 50 km hıza çıkmaya olanak tanır. 

Üstelik, şehir yollarında 100 kilometrelik bir menzili, dört sürüş modu ve fren enerjisi geri kazanım özelliği mevcuttur. C evolution’un elektrikli olması, sürüşe tamamen yepyeni bir his kazandırır. BMW i tarafından sağlanan tamamen elektrikli akü teknolojisi. C evolution’ın aküsünün arkasında BMW i’nin teknolojiden aldığı ilham gizlidir. 

Modüller BMW i3’te kullanılanların aynısı olmakla beraber Dingolfing’deki aynı tesiste üretilmektedir. Akü, entegre şarj aleti kullanılarak, günlük olarak evde kullandığımız prizlerde veya şarj istasyonunda şarj edilebilir. 

Akü tamamen bittiğinde şarj etme süresi ideal olarak yaklaşık üç saattir (220 V, 16 A). Yalnızca 2 saat 15 dakikada %80’i şarj edilebilir. Geleceği temsil eden tipik BMW tasarımı. C evolution’ın stili ilham veren ve çağın ötesinde bir tasarıma sahiptir fakat bunun yanı sıra, tipik BMW Motorrad özelliklerini de taşır. 

LED sinyal göstergeleri, LED ışıklar, TFT ekran ve boyanmış yüzeyler, yenilikçi gücün birer simgesidir. Bunların yanı sıra öndeki tipik bölünmüş yüzler, maxiscooter’ın BMW Motorrad genlerini yansıtır.

Hiç yorum yok