Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

100 KM DE 10 LİRA YAKAN OTOMOBİL

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Marc Bergeretti, Peugeot mühendislerinin 100 kilometrede 2 litre yakıt tüketen motor üzerinde çalıştığını söyl...

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Marc Bergeretti, Peugeot mühendislerinin 100 kilometrede 2 litre yakıt tüketen motor üzerinde çalıştığını söyledi. 

Bergeretti, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümüne eğitim amaçlı bağışladıkları 3 aracın teslim töreninde, otomotiv mühendisliği öğrencilerine seslenerek, "Gerçekten çok hızlı gelişen bir sektörde macereya gireceksiniz" dedi. 

100 KİLOMETREDE 2 LİTRE YAKIT 
Otomotiv sektörünün dünyayla entegre olduğunu ifade eden Bergeretti, mevsimsel değişimlerin ve petrol türevlerinin azalmasının sektörü etkilediğini belirtti. 

Çevreyi daha az kirletmek ve daha az yakıt sarf etmek durumunda olduklarını dile getiren Bergeretti, şunları kaydetti: "Mühendislerimiz bundan sonrasında daha az enerji harcayan, çevreyi daha az kirleten motorlar geliştirmek zorunda. Halihazırda, mühendislerimiz, 100 kilometrede 2 litre yakıt tüketen motor üzerinde çalışıyor. 

Mühendislik öğrencileri olarak, tam bu noktada sektörün içine gireceksiniz. Tabii ki sadece motordan bahsetmemek gerekiyor. Aynı zamanda araçların imal edildiği malzemelerde de çok önemli çalışmalar yapılıyor. 

Hayallerimizde olan, bilgisayar tarafından yönetilen araç sistemleri orta vadede hayata geçecek gibi görünüyor." Bergeretti, sektörün değişim içinde olduğunu belirterek, öğrencilere başarılar diledi.HABERTURK