Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES A VE CLA YA YENİ VERSİYONLAR EKLENDİ

Mercedes'in popüler kompakt model aileleri A ve CLA'ya yeni versiyonlar eklendi.  Her iki aileye de yeni bir donanım paketi ...

Mercedes'in popüler kompakt model aileleri A ve CLA'ya yeni versiyonlar eklendi. 


Her iki aileye de yeni bir donanım paketi eklenirken CLA'ya eklenen yeni motor dikkat çekiyor. Her iki modele de eklenen Sport donanım paketi görünüm olarak AMG arması taşıyan versiyonları aratmıyor. 

AMG donanımında sunulan ön ve arka tamponlara kırmızı renkli şerit ekleyen Mercedes fren kaliperlerini de aynı renge boyamış. Elektronik yardımcılarıyla birlikte 7 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik şanzımanı da daha sportif tepkiler verecek şekilde modifiye edilen otomobillerde sportif ayarlanmış bir egzoz sistemi de görev yapıyor. 

Önden veya dört tekerlekten çekişli olarak alınabilen araçlar turbo beslemeye sahip, 2 litre hacimli benzinli motora sahip. 211 beygir güç üretebilen ünitelerin maksimum tork değeriyse 350 Nm. Özellikle Türkiye'de uzun zamandır beklenen modelse CLA 180 CDI adıyla tanıtıldı. 

1.5 litre hacimli turbo Diesel motoru 109 beygir güç, 260 Nm tork üretebilen otomobil 6 ileri vitesli manuel şanzımana sahip. 0'dan 100 km/s sürate 11.6 saniyede ulaşabilen aracın maksimum sürati 205 km/s olarak açıklanırken ortalama yakıt tüketim değeri 3.9 litre/100 km sabah