Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ RENAULT MEGANE FRANKFURT AUTO SHOWDA TANITILACAK

Frankfurt Motor Show’da yenilikler yapacağını duyuran otomobil üreticileri içinde Renault da yerini aldı.  Firmadan gelen açıklamaya...

Frankfurt Motor Show’da yenilikler yapacağını duyuran otomobil üreticileri içinde Renault da yerini aldı. 


Firmadan gelen açıklamaya göre Megane’da bazı makyajlama çalışmaları yapılacak. Açıklamanın teknik detaylarında Megane’ın hatchback, coupe station vagon ve R.S. modellerinde yeni bir ön tampon stili kullanılacağı bilgisi yer aldı (benzer bir stil yeni Clio’da da kullanılmıştı). 

Ayrıca Megane bu makyajda yeni tasarım ön farlar ve radyatör ızgarasının kullanılmasıyla da farklı bir görüntüye kavuşacak. Yenileme çalışmaları sadece görüntüyü kapsamıyor; Megane’da yeni bir motor seçeneği de önceki motor seçenekleri arasında yer alacak. 

TCe 130 olarak adlandırılan motorun hacmi 1.2 litre ve 128 bhp gücünde. Bu motora Renault’un çift kavramalı EDC şanzımanı eşlik edecek. Kabin içi dizayn ve ekipmanlarda da bazı küçük değişiklikler var. 

En dikkat çekici değişiklik ise ön panelde R-Link adı verilen multimedya sisteminin kullanılacak olması. Dokunmatik ekranlı bu sistem navigasyon, müzikler ve telefonla entegre olarak çalışabiliyor. 

Yeni Megane önümüzdeki günlerde Frankfurt’ta görücüye çıkacak ve 2014 yılının ilk çeyreğinde Avrupa’da satışına başlanacak. Renault’un Megane’ı sık sık makyajlamasının satışlara nasıl yansıyacağı merak konusu. Firmanın tasarım şefi Laurens van den Acker ise bu makyajdan oldukça umutlu.