Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HYUNDAI NURBURGRING DAYANIKLILIK TESTLERİNE HAZIR

Hyundai’nin başta i20 WRC olmak üzere tüm model ağını geliştirmek için Nürburgring’de açtığı test merkezi resmi olarak faaliyetlerine başla...

Hyundai’nin başta i20 WRC olmak üzere tüm model ağını geliştirmek için Nürburgring’de açtığı test merkezi resmi olarak faaliyetlerine başladı. 


Toplam 6.6 milyonluk yatırımla kurulan test merkezi, Almanya’nın ünlü yarış pisti Nurburgring’in içinde yer alıyor. Rüsselsheim’de tasarlanarak, geliştirilen Hyundai modelleri zorlu virajları ve uzun düzlükleri olan pistte dayanıklılık testlerine tabi tutulacak. 

Tam zamanlı testlerin yapılacağı merkezin asıl amacı araçların yol performanslarını maksimum seviyelere çıkarmak olacak. Sürüş dinamiklerinin ön planda tutulacağı testlerde motor, mekanik ve süspansiyon sistemlerinin en iyi şekilde çalışması için gerekli ayarlamaların yapılmasına olanak sağlanacak. 

Hyundai’nin son yıllarda büyük atılım gösterdiği tasarım felsefesinin yanısıra sürüş performanslarının en iyi seviyelere yükselmesi de gelişmişliğin en önemli sembolü olacak. Hyundai'nin dayanıklılık testlerinde her model için ayrı ayrı olarak hem kuru, hem de ıslak zeminde 480 kez tam tur atılıyor. 

Nürburgring Pisti’nde yapılan bu testler sayesinde, en az altı hafta içinde 180.000 km kadar ciddi bir sürüş deneyimi elde edilmiş olacak. Her tur esnasında testte elde edilen bilgiler bir bilgisayar aracılığıyla merkeze iletiliyor. Direksiyon tepkileri, şase dinamizmi, süspansiyon hareketleri ve sürüş karakteristiği anında takip edilerek değerlendirilmiş oluyor. 

Böylece test sırasında elde edilen bilgiler doğrudan ürün geliştirme bölümüne gönderiliyor. Bu sayede, Hyundai Motor Avrupa mühendisleri yeni modelleri geliştirirken elde edilen bu verilerden yola çıkarak gelecek nesillerin çok daha keyifli otomobiller olmasını sağlayacaklar.