Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CHEVROLET CORVETTE STİNGRAY FRANKFURT'TA SERGİLENİYOR

Yedinci nesil Corvette, hayranlarını şaşırtmaya hazır 100 km/s hıza 4,2 saniyede ulaşıyor  Cabrio versiyonu 2014'ün başında Avru...

Yedinci nesil Corvette, hayranlarını şaşırtmaya hazır 100 km/s hıza 4,2 saniyede ulaşıyor 


Cabrio versiyonu 2014'ün başında Avrupa yollarına çıkacak Chevrolet'nin yeni spor otomobili Corvette Stingray, 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda boy gösteriyor. 

ABD'de bu yaz satışa sunulan Corvette Stingray, yıl sonuna doğru Avrupa yollarıyla buluşacak. 

Chevrolet Avrupa Başkanı ve İcra Direktörü Dr. Thomas Sedran, "Corvette, nesiller boyunca dünyanın her yerinden otomotiv meraklarının gözünde bir rüya-otomobil statüsüne sahip oldu. Yeni Stingray, safkan sürüş keyfi arayan sürücüler için benzersiz bir deneyim niteliğini taşıyor" dedi. 

Gelmiş geçmiş en en güçlü standart Corvette Standart olarak Z51 performans paketi ve yeni nesil manyetik sürüş kontrolü süspansiyonu ile donatılan Corvette Stingray, Avrupa pazarlarının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde donatıldı. 

Corvette Stingray gücünü, 6.000 d/d'da 460 HP (343 kW) güç ve 4.600 d/d'da 630 Nm tork üreten yeni 6,2 litrelik LT1 kodlu V8 silindirli motorundan alıyor. 

Corvette Stingray, böylece 0-100 km/s hızlanmasını 4,2 saniyede tamamlıyor ve 1 g'lik viraj alma performansıyla göz dolduruyor. 

Corvette Stingray, birçok ileri teknolojiyi bünyesinde barındırıyor; bunlardan bazıları: Vites seçimini öngörerek motor devrini her seferinde mükemmel vitese uyduran Aktif Devir Eşleştirmesi’ne sahip (Active Rev. Matching) yeni 7 vitesli manuell şanzıman 

Sakin sürüşlerde sadece dört silindirle yol almayı sağlayan Aktif Yakıt Yönetimi (Active Fuel Management) Önceki modelden yüzde 57 daha rijit ve 45 kg daha hafif yeni alüminyum şasi Kuru karter yağlamalı diferansiyel ve şanzıman soğutması 12 araç özelliğini sürücünün kendine göre uyarlamasını sağlayan beş moda sahip Sürüş Modu Selektörü (Drive Mode Selector) 

Pist modunda minimum tutunma kaybı ile en etkin kalkışı sağlayan Kalkış Kontrolü Yarış pistlerinden elde edilen bilgi birikimi ve deneyimle gelişririlen tamamen yeni dış tasarımın yanı sıra gerçek karbon ve alüminyumla bezenen elyapımı deri iç mekân. 

Corvette Stringray sürücülerinin gözdesi olacak birçok özellikten birisi de programlanabilir start/finiş hız zamanlayıcısı.