Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

AUDİ A3 SEDAN TÜRKİYEDE SATIŞTA

Merakla beklenen Audi A3 serisine ait sedan versiyonu tek motor ve donanım seçeneği ile 86.210 TL'den satışa sunuldu.  Yeni Audi...

Merakla beklenen Audi A3 serisine ait sedan versiyonu tek motor ve donanım seçeneği ile 86.210 TL'den satışa sunuldu. 


Yeni Audi A3 Sedan, tek çerçeveli ızgara, sportif yan çizgiler ve coupe tarzı tasarımı ile görsel anlamda oldukça çekici bir model olarak karşımıza çıkıyor. 

Opsiyonel olarak sunulan Drive Select teknolojisi ile sürüş modunu ve süspansiyon özelliklerini kullanıcı tarafından ayarlanabilmesine imkan veriyor. Şimdilik yalnızca 1.4 TFSI benzinli ve otomatik şanzıman seçeneği ile satışa sunulan modelde çift kavramaya sahip S-Tronic vites kutusu akıcı ve keyifli bir sürüş sunmayı başarıyor. 

Yine opsiyonel olarak satın alınabilen MMI Touch 7 inçlik dokunmatik ekranlı navigasyon sistemi ise hayatı kolaylaştırmak için sunulan en önemli donanım özelliklerinden biri. 

140 beygir üreten 1.4 TFSI motor, akıllı Cylinder On Demand özelliği sayesinde motor gücünün tamamına ihtiyaç duyulmadığı anlarda iki silindiri otomatik olarak devre dışı bırakarak enerji tasarrufu sağlıyor. 

Yine standart olarak sunulan start stop sistemi ile araç durduğu anlarda motoru kapatarak yakıt tüketimini azaltabiliyor. Bir diğer önemli donanımlardan olan Enerji Geri Kazanım Sistemi sayesinde ise araç mevcut hızında, boşta ilerlerken veya fren yaparken ortaya çıkan kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek depolayabiliyor. 

Özellikle hafif alüminyum kullanılarak üretilmiş motor kaputu ve çamurluklar gibi parçalar ile önemli bir şekilde azaltılan araç ağırlığı ise Yeni Audi A3 Sedan modelinin önemli verimlilik çalışmasından biri.