Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SEAT LEON VERDE TANITILDI

Seat, İspanya'da düzenlediği özel bir etkinlik kapsamında yeni Leon Verde plug-in hybrid prototipini tanıttı.  Güncel Leon temell...

Seat, İspanya'da düzenlediği özel bir etkinlik kapsamında yeni Leon Verde plug-in hybrid prototipini tanıttı. 

Güncel Leon temelli model, kamu ve özel fonlarla desteklenen dört yıllık bir araştırma projesinin sonucunda ortaya çıkmış. 34 milyon avro bütçe ile geliştirilen Leon Verde, 122 PS güç üreten geleneksel 1.4 litre TSI içten yanmalı, 102 PS'lik elektrik motoru ve 8.8 kWh bataryaya sahip. 

Bu kurulum kombine maksimum 170 PS güç üretiyor ve sadece elektrik motorunu kullanarak 50 kilometreye kadar atmosferi kirletmeden seyahat imkanı tanıyor. 

Benzinli motorla beraber 816 kilometreye kadar menzil sunabilen otomobilin ortalama yakıt tüketimi 1.6 litre / 100km olarak açıklanıyor. 

CO2 emisyonu ise 36 g/km. Aynı zamanda anlık enerji tüketimi, pil durumu, şarj durumu ve araç elektrik modundayken tahmini CO2 tasarrufu gibi detayların takip dilebilmesine olanak sağlayan bir akıllı telefon uygulaması da mevcut. 

Öte yandan, sürücünün rutinlerini sürekli analiz ederek kayıt altına alan yeni "Driving Cycle Predictor" sistemi, bu bilgileri enerji tüketimini optimize etmek ve CO2 emisyonlarını azaltmak için kullanıyor. 

Akıllı enerji yönetim sistemiyle de donatılan Leon Verde, elektik voltajının düşük olduğu durumlarda pilleri yeniden şarj etmeye başlıyor.SABAH