Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

İZMİTLİ HYUNDAİ İ10 YÜZÜNÜ GÖSTERDİ

Geçen ay Hyundai Assan'ın İzmit'teki fabrikasında kapalı kapılar arkasında gördüğümüz yeni i10'in fotoğrafları tüm dünyaya dağı...

Geçen ay Hyundai Assan'ın İzmit'teki fabrikasında kapalı kapılar arkasında gördüğümüz yeni i10'in fotoğrafları tüm dünyaya dağıtıldı. 

Toplamda 1.2 milyar liralık yatırımla üretilip tüm Avrupa'ya sadece Türkiye'den ihraç edilecek olan yeni araç, "Made In Turkey" armasıyla eylül ayından itibaren Avrupa yollarında dolaşmaya başlayacak. 

 Yeni i10'da klima, lastik basınç sensörü, ESP, VSM, elektrikli ön ve arka camlar, USB-AUX girişleri, Bluetooth, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, LED gündüz farları, sis farları ve 15 inç çift renkli alüminyum alaşımlı jantlar gibi bir üst segmentteki araçlarda bile bulunmayan birçok donanım yer alıyor. 

Eski jenerasyona göre 80 milim daha uzun olan yeni i10, 65 milim daha geniş ve 50 milim daha alçak. 

Büyüyerek adeta i20'ye yakalayan boyutlarıyla beraber daha geniş bir oturma alanına kavuşan i10, artırılmış diz mesafesi ve yüzde 10 büyüyerek 252 litreye ulaşan bagaj kapasitesiyle de sınıfının en iyi değerlerini sergilemiş oluyor.GÖKHAN KARA / BUGÜN GAZETESİ