Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PEUGEOT RCZ R TANITILDI

Peugeot’nun süperspor otomobilleri andıran modeli RCZ, performans olarak da bu araçları yakalamak isteyenler için yeni bir versiyona kavuşu...

Peugeot’nun süperspor otomobilleri andıran modeli RCZ, performans olarak da bu araçları yakalamak isteyenler için yeni bir versiyona kavuşuyor. 


Goodwood Hız Festivali’nde örtüsü kaldırılan RCZ R, supercharged (süperşarj) ile aşırı beslenen küçük hacimli motoruyla dikkat çekiyor. 

Eylül ayında kapılarını açacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri yapılacak araç, 2014’ün başlarında pazara sunulacak. Şasi 10 milim alçaltılmış Siyah mat tavan kuşakları ve koyu titanyum maskeli Bi-xenon farlarla donatılmış araç, yol tutuş ve çekişi artıran 10 milim alçaltılmış şasi ve 19 inçlik alaşım jantlarla desteklenmiş. 

Kaputa entegre büyük arka spoyler arkadan bakıldığında silueti uzatırken, aynı zamanda daha yüksek bir ‘downforce (yere basma gücü)’ sağlıyor. Arka difüzör RCZ R’nin arka tasarımını karakterize eden stili ile uyum gösteriyor. 

Aracın yere basma kuvveti artırılırken frenler de unutulmamış. Verilen bilgiye göre saatte 130 km/s süratte fren yapıldığında araç 61metreden kısa mesafede durabiliyor. 

1.6 litre hacimden 270 beygir güç Peugeot RCZ R’da kullanılan 1.6 litrelik THP benzinli ünite, diğer RCZ’lerde de kullanılan motorun elden geçirilmiş hali. Bu sayede tam 270 beygir güç ve 330 nm torka ulaşılmış. 

Ayrıca Torsen kilitli diferansiyelle eşleşen özel yürüyen aksam kullanılarak dinamik sürüş performansı ortaya çıkarılmış. 0’dan 100 km/s sürate 5.9 saniye ulaşırken maksimum hız saatte 250 kilometreyle sınırlandırılmış. 

Sadece 1280 kilogram ağırlığındaki araçta 6 ileri manuel şanzıman görev yapıyor. Ortalama tüketimiyse 6.3 litre olarak belirlenmiş.BUGÜN GAZETESİ