Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MİTSUBİSHİ SPACE STAR YAKINDA TÜRKİYEDE SATIŞTA

Mitsubishi yakında Türkiye piyasasına sunacağı yeni modeli Space Star modelini resmi olarak tanıttı.  Buna göre 100 km’de ortalama 4....

Mitsubishi yakında Türkiye piyasasına sunacağı yeni modeli Space Star modelini resmi olarak tanıttı. 

Buna göre 100 km’de ortalama 4.4 litre yakıt tükettiği belirtilen Yeni Mitsubishi Space Star öncelikle 1.2 litrelik benzinli motor seçeneği ile satışa sunulacak. 

Son zamanlarda otomatik şanzıman teknolojisinde adını sıkça duyduğumuz çift kavramalı CVT otomatik vites seçeneği ile satışa çıkacak olan Space Star, 4,6 m’lik minimum dönüş yarıçapı ile manevra kabiliyeti yüksek ve pratik park etme olanağı da sağlıyor. 

Gelişmiş aerodinamik yapısı sayesinde 0,27 CD'ye düşürülmüş olan hava direnci katsayısı ile öne çıkan model ayrıca 6 hava yastığı, Çekiş ve Denge Kontrolü, Yokuş Kalkış Destek Sistemi gibi güvenlik özelliklerini de standart olarak barındırıyor. 

Gelişmiş “ECO” modu sayesinde sürüş tarzının yakıt tüketimine etkisini sürekli gözetleme imkanı da sunan Space Star, bu akıllı yazılım sayesinde sürüş alışkanlıklarını da değiştirmeyi hedefliyor. 

Ortalama 101 gr/km korbondioksit salınımı ile çevreci bir tutum sergileyen Mitsubishi Space Star, 3.710 mm uzunluk, 1.665 mm genişlik ve 1.490 mm yükseklik değerleri ile markanın en yeni küçük sınıf otomobili olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor. 

0-100 km değeri 12,8 saniye olarak duyurulan modelin maksimum hızı ise 173 km/sn. 1.193 cc ile vergi avantajı da yaratmayı başaran 1.2 L DOHC 12 VALVE MIVEC tipi benzinli motor ayrıca 80 beygirlik güç üretiyor.(arabalar.gen.tr)