Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

INFINITI Q50 SÜRÜCÜSÜNÜ İSMİYLE KARŞILIYOR

Farklı sürücü ayarlarına ve sürüş özelliklerine kolayca erişimi sağlayan i-Key özelliği ve yeni nesil akıllı bağlantı sistemi Infiniti InTo...

Farklı sürücü ayarlarına ve sürüş özelliklerine kolayca erişimi sağlayan i-Key özelliği ve yeni nesil akıllı bağlantı sistemi Infiniti InTouch™ çift dokunmatik ekran, işlevsel ve konforlu seyahat imkanı sunuyor. 

INFINITI markasını yeni ufuklara yönlendirecek olan sportif sedan Q50, “Benim arabam beni tanır” konsepti ile Premium standartları sınırların ötesine taşıyor. INFINITI’nin “Q” ön ismini taşıyan ilk modeli olan Q50, sürücüyü araca girdiği zaman ismiyle karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda iki adet dokunmatik ekranından birinde arkadaşların ve ailenin fotoğraflarını da görüntüleyebiliyor 

Sürücüyü tanıyan i-Key özelliği i-Key özelliği her bir sürücüyü tanıyarak sürüş pozisyonu, ısıtma ve soğutma, ses, navigasyon ve telematiklerde önceden yapılmış ayarları otomatik olarak harekete geçiriyor. 

Örneğin, sadece kişiselleştirilmiş modda 96’ya kadar opsiyonel ayar sunuluyor. Yenilikçi çift dokunmatik ekranlar üzerinden ayarların kolay bir şekilde yapılması veya değiştirilmesi sağlanıyor. Infiniti’nin gelişmiş i-Key sistemi ile çalışan hafıza birimi her biri, iki farklı sürücü için kişisel ayarları saklıyor. 
 
Otomatik olarak kaydedilen kullanıcı bilgileri dokunmatik ekranlar aracılığıyla kolaylıkla güncellenebiliyor veya silinebiliyor. Bu hafıza sistemi kişisel profillerin özelleştirilmesini, 16 adede kadar fotoğrafın yüklenmesini de içeriyor. 

Sürücüsünü ismiyle karşılıyor! Hafıza işlevleri ülkeler ve Q50 modelleri, motor ve şanzımanlar arasında farklılık gösterirken, yeni “Infiniti Sürüş Modu Seçici” her modelde bulunuyor. Orta konsol üzerinde bulunan bir düğme ile çalıştırılan seçici; aralarında Standart, Spor, Eko, Kar ve Kişiselin de bulunduğu performans seçenekleri sunuluyor. 

Ülkeye ve modele bağlı olarak kişisel seçeneği, sürücünün motor ve şanzıman değişikliklerine ek olarak, Elektronik Direksiyon (ster-by-wire) Doğrudan Adaptif Sürüş sistemine sahip araçlarda sürüş ağırlığı ve tepki tipi gibi kendi ideal performans hissini de seçebileceği özel bir ayar olarak tanımlanıyor. 

Infiniti Q50, sürüşü iyileştirmek ve aracı sorunlardan uzak tutmak üzere her bir sürücünün tercihlerini de hatırlayabiliyor. Bu sistem basit bir açma/kapamadan elektronik müdahalenin gerekli olduğu seviyeye kadar sürücüye kontrol seçenekleri sunarken, ayarlar kaydedilebiliyor ve aynı sürücü tekrar direksiyona geçtiğinde otomatik olarak bu ayarlara geçiliyor. 

Hafıza işlevleri ülkeler ve Q50 modelleri, motor ve şanzımanlar arasında farklılık gösterirken, yeni “Infiniti Sürüş Modu Seçici” her modelde bulunuyor. Orta konsol üzerinde bulunan bir düğme ile çalıştırılan seçici; aralarında Standart, Spor, Eko, Kar ve Kişiselin de bulunduğu performans seçenekleri sunuluyor. 

Ülkeye ve modele bağlı olarak kişisel seçeneği, sürücünün motor ve şanzıman değişikliklerine ek olarak, Elektronik Direksiyon (ster-by-wire) Doğrudan Adaptif Sürüş sistemine sahip araçlarda sürüş ağırlığı ve tepki tipi gibi kendi ideal performans hissini de seçebileceği özel bir ayar olarak tanımlanıyor. Infiniti Q50, sürüşü iyileştirmek ve aracı sorunlardan uzak tutmak üzere her bir sürücünün tercihlerini de hatırlayabiliyor. 

Bu sistem basit bir açma/kapamadan elektronik müdahalenin gerekli olduğu seviyeye kadar sürücüye kontrol seçenekleri sunarken, ayarlar kaydedilebiliyor ve aynı sürücü tekrar direksiyona geçtiğinde otomatik olarak bu ayarlara geçiliyor. 

Sürücüsünü ismiyle karşılıyor! Direksiyon başında maksimum sürüş keyfi Infiniti Q50’nin kabini premium kaliteyi modern lüks ve kullanıcı odaklı ileri düzey teknoloji ile bir araya getiriyor. Kabindeki her bir öğe yüksek işçililik kullanılarak birbirine entegre edilmiş. 

Konforlu kokpitte sürücü pozisyonuna özel önem veriliyor. Sürücüye geniş bir kişiselleştirilebilir alan imkanı sunuluyor. Q50’de sürücünün tercihlerine göre kabin içi konfor özellikleri kişiselleştirilebiliyor. Sürücünün direksiyona her geçişinde tercih ettiği özellikler otomatik olarak devreye giriyor. 

Modele bağlı olarak sürüş pozisyonu (koltuklar, direksiyon kolonu ve dış aynaların konumu), havalandırma kontrolü, navigasyon güzergahları ve seçenekleri ile Infiniti InTouch™ iletişim, eğlence ve bilgi işlevlerine ilişkin tercihlerin tamamı ayarlanıp kaydedilebiliyor. 

Bunun yanı sıra ekranlar, dil seçenekleri, renkler, fotoğraflar ve kısa yollar seçilebiliyor. Ayrıca gelişmiş hafıza sistemi l/100km veya mpg, Fahrenhayt veya Santigrat, analog veya dijital saat tercihini de hatırlıyor. 

Hayatı kolaylaştıran Infiniti In Touch™ telematik sistemi Geleceğin araç içi bağlantısı günümüzde Q50’nin kabininde kullanılıyor. Geleneksel ara yüzlerin aksine, Q50, sürücülerin dışarıdaki yaşamla kolaylıkla bağlantı kurmalarını sağlamak için sezgisel el jestleri ile ekran kullanımı sağlayan iki adet dokunmatik kapasitif ekrana sahip. 

Büyük çift ekranlar ile birlikte, Infiniti InTouch™ sistemi araç ve sürücü arasında hiçbir çaba harcamadan senkronizasyon sağlamak için tasarlanmış olan bir sistem. Üst ekrana aktarılan içerikler ve fonksiyonlar navigasyon haritaları gibi en sık kullanılan uygulamaları içeriyor. 

Diğer içerikler ise alt ekrana aktarılıyor. Kolay anlaşılabilen menüler kullanılarak içerikler kişiselleştirilebiliyor. Infiniti’nin sportif sedan modellerinde göze çarpan efsanevi tasarım, performans ve teknolojik özelikleri baz alınarak geliştirilen Q50, 170 HP motor gücüne, 400Nm torka ve 115g/km CO2 emisyonuna sahip 2.2 litre dört silindirli dizel motor seçeneği ile Türkiye pazarında satışa sunulacak. 

2.2 litre 4 silindirli yeni dizel motor Infiniti Q50’nin, 2.2 litre direkt enjeksiyonlu dört silindirli turbo dizel motoru, bir yandan düşük bir CO2 emisyonu sağlarken (115 g/km’nin altında) diğer bir yandan da yüksek bir güç ve tork sunuyor; bu özelliği, Infiniti sürücülerinin beklediği dinamik sürüşü garanti etmenin yanı sıra, Q50'yi Avrupa'da premium sedan pazarının merkezine yerleştiriyor. 

6 vitesli düz ve 7 vitesli otomatik şeklinde sunulan iki şanzıman da Infiniti’ye özel gereksinimlere uygun şekilde geliştirildi. 170HP güce, 400Nm torka ve 115g/km CO2 emisyonuna sahip 2.2 litre dört silindirli dizel motor, 9 saniyenin altında 0’dan 100 km/s’ye hızlanma ve 4.4 l/100 km yakıt tüketimi sunuyor.MİLLİYET