Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL MONZA CONCEPT ILK KEZ 12 - 22 EYLÜL TARIHLERI ARASINDA FRANKFURT MOTOR SHOWDA TANITILACAK

Yeni ve orijinal konsept Opel tasarım felsefesinin gelecek nesli Güç Aktarım organlarında maksimum verimlilik Opel Türkiye Genel Müdürü ...

Yeni ve orijinal konsept Opel tasarım felsefesinin gelecek nesli Güç Aktarım organlarında maksimum verimlilik Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik bu çalışma hakkında küçük ipuçları verdi. 
 
Resim yazısı ekle
GM’in DRIVE!2022 stratejisi çerçevesinde Opel’in geleceğine yönelik yatırımlarının devam ettiğini belirtti. Günlük kullanıma yönelik tasarımı ve yenilikçi uyumluluğu bir araya getiren Monza Konsepti’nin vizyoner olma özelliği taşıdığını ve bu otomobilin, Opel’in gelecek nesil modelleri üzerinde ilham kaynağı olacağı bir çalışma olarak değerlendirdi. 

Yeni Nesil Tasarımın İpuçları Monza Konsept, Opel müşterilerinin gelecekle ilgili beklentilerini karşılamak üzere geliştirildi. Rüsselsheim'daki Opel modellerinin sonraki nesillerini geliştirmekte olan 6,000'den fazla mühendis, teknisyen ve tasarımcı için öncelikli iki ana konu : verimlilik ve bilgi-eğlence sistemi. 

Monza Konsept, mimarisi ve malzeme kullanımının yanı sıra aerodinamik ve çığır açan motoru ile sunduğu verimlilik dikkat çekeceğe benziyor, bilgi-eğlence sistemleri bakımından da oldukça dikkat çeken yeni özellikler sunuyor. 

Opel, Monza Konsept'in tasarımında gözle görülür farklı bir tasarım geliştirdi. Otomobilin ön kısmında bu değişim kendini göstermekte. Akıcı çizgilerle alçak bir duruş, açık bir şekilde göze çarpan kaput ve ön farlar. otomobilin iddialı özgüvenine ekstra bir özellik katması için bir araya getiriliyor. 

Opel logosunu taşıyan krom ızgara bar uç kısımlarda kanatlarıyla kaputtaki çizgi daha çok üç boyutlu görünüyor ve daha belirgin. Ön farların altındaki iki karakteristik Opel Monza konseptine farklı bir çekicilik katmaktadır. 

Sonuç olarak Monza Konsept; verimlilik, heyecan ve sürüş keyfi sağlamak için tasarlanmış hafif bir otomobil. Opel modellerinin sportif çekiciliği her zaman işlevi ile ayrılmaz bağlantı oluşturur ve bu açıdan Monza Konseptinin mirası, 1978 ve 1986 yıllarında üretilen Opel Monza Coupé den esinlenmektedir. 

Her iki araçta da sürücü ve yolcular için akıllı, fonksiyonel çözümleri ile şıklık ve dinamik tasarım sunulmaktadır. İki araç arasındaki benzerlikler, büyük cam yüzeyleri, düşük cam eşiği çizgisidir. 

Orijinal Monza, piyasadaki dijital pano ekran özelliğine sahip yenilikçi temayı sürdüren ilk otomobil. Bu, gelecek nesil Opel otomobillerine bağlı ve toplumunun ihtiyaçlarına hitap ederek, gelecekteki bilgi-eğlence ve bağlantı olanakları için çığır açan teknolojiler sunmaktadır. 

Bunlar, tek başına sadece bir sürüş deneyiminden daha fazlası olan gelecekteki bireysel hareketliliği sağlayacaktır.