Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES-BENZ SPRİNTER MİNİBÜSLER KAMPANYALI FİYATLARI İLE YENİ SEZONA HAZIR

Okul ve personel taşımacılığında sektörün lider markası olan olan Sprinter minibüsler 0,60% sabit faiz veya 5.500 TL’ye varan peşin ind...Okul ve personel taşımacılığında sektörün lider markası olan olan Sprinter minibüsler 0,60% sabit faiz veya 5.500 TL’ye varan peşin indirimleri ile şimdi her zaman olduğundan çok daha cazip koşullarla sahiplerini bekliyor. 

Sprinter orjinal minibüs araçlar arka aksta tek tekerleği ile 22+1 kişiye kadar sunduğu koltuk düzenleri ile müşterilerine ergonomi ve konforu bir arada sunuyor.
TSE ve 2001/85 AT (Avrupa Yönetmeliği) gereksinimlerini karşılayan araçlardaki tüm koltuklarda standart 3 noktalı emniyet kemeri bulunuyor. 

Sınıfında tek fabrika çıkışlı sensörlü elektrikli kayar kapıya sahip Mercedes-Benz Sprinter’ın hassas sensörleri sayesinde ufak bir dokunuşla dahi kapı geri açılıyor ve sıkışmaları önlüyor. Ayrıca okul taşıtlarında yönetmeliklere uygun olarak kamera sistemi ve park sensörü de standart olarak sunuluyor.
Mercedes-Benz Sprinter’in yeni nesil motorları, en güncel dizel teknolojisini içeriyor. Sprinter araçlar ile müşterilere 120kW (163 Bg) çevreci, olağanüstü ekonomik, 4 silindirli ve Euro 5 emisyonlarını sağlayan CDI turbodizel motor sunuluyor. Tüm dizel motorlar standart donanım kapsamında partikül filtresine sahip. Bu motorlarla aracın yağını sadece bir kez değiştirerek tam 20.000 km yolculuk etmek mümkün.
Sprinter araçlarında standart olarak bulunan yenilikçi BlueEFFICIENCY teknolojileri ile hem CO2 emisyonları hem yakıt tüketimi düşmektedir. BlueEFFICIENCY teknolojisi sayesinde Sprinter araçlar  %6’ya varan yakıt tasarrufu sağlıyor.
BlueEFFICIENCY Teknolojisinin Özellikleri:
  • ECO Start/Stop Fonksiyonu
  • Yeni Nesil tahvil oranları optimize edilmiş Eco-Gear Şanzıman
  • Akıllı Alternatör ve Akü Yönetimi
  • Elektrik Kontrollü Yakıt Pompası
  • ECO Direksiyon Pompası
  • Vites Değiştirme Göstergesi
BlueEFFICIENCY verimlilik paketinin bir parçası olan ECO Start/Stop Fonksiyonu, herhangi bir vites takılı olmadığında veya debriyaj pedalına basılmadığında, araç hareketsiz kaldığında, belirli koşullarda motoru otomatik olarak durduruyor. Debriyaj pedalına basıldığında veya araç hareket etmeye başladığında motor otomatik olarak çalıştırılıyor. 
Yeni motor neslinin ideal şanzımanı yeni geliştirilmiş 6 ileri vitesli düz mekanik şanzıman olan ECO vites. En büyük vitesin en küçük vitese oranı, daha geniş bir toplam aktarma oranı aralığı ve devir sayısı seviyesinin azaltılması ile yakıt tüketiminin en iyi duruma getirilmesine ilave katkıda bulunuyor. 
Ayrıca enerji yönetimini iyileştirme önlemleri arasında frenleme enerjisinin geri kazanılması, servo direksiyon sisteminin enerji tasarrufu sağlayacak şekilde regülasyonu ve iyileştirilmiş bir arka aks tahvil oranı var. Tüm bu önlemler enerji tasarrufu sağlamaya veya tüketilen enerjinin geri kazanılmasına yardımcı oluyor. 
Kendi kategorisinde en güvenli araç olarak tanımlanan Sprinter’de 9. nesil Elektronik Dengeleme Programı (ESP) olan ADAPTIVE ESP de standart donanım kapsamında. Değişken yük ağırlığını dikkate alarak aracın ağırlık noktasını  hesaplayan bu sistem,  araç güvenliğini büyük ölçüde arttırıyor. 

ADAPTIVE ESP, BAS fren destek sistemini, ASR anti patinaj sistemini, ABS anti blokaj sistemini ve EBV elektronik güç dağıtım  fonksiyonlarını da sunuyor. Prefill isimli güvenlik teknolojisi sayesinde acil durumlarda fren balataları fren disklerine yakınlaşarak olası durumlardaki tepki süresini azaltıyor. 

Yağmurda fren desteği ile fren diskleri sürekli kuru tutularak her duruma hazır halde bekletiliyor. Bununla birlikte yokuş kalkış desteği sayesinde eğimli yollarda, müşterinin şanzımana ve debriyaja zarar vermeden konforlu ve güvenli bir şekilde kalkış yapmasına olanak sağlıyor.