Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

RENAULT FLUENCE Z.E MAYISTAN BU YANA NİHAİ TÜKETİCİYE SATIŞINI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Renault markası, 4 farklı elektrik motorlu araç modelinin seri üretimini gerçekleştiren dünyadaki tek öncü markadır.  Bu devrimsel nit...

Renault markası, 4 farklı elektrik motorlu araç modelinin seri üretimini gerçekleştiren dünyadaki tek öncü markadır. 


Bu devrimsel nitelikteki yeni teknolojinin geniş kitlelere tanıtımını gerçekleştirmek üzere, Türkiye’de bir Fluence Z.E. Roadshow düzenleniyor. 

Roadshow kapsamında Muğla, Manisa, Çanakkale, Aydın, Eskişehir, Trabzon, Samsun, Kayseri, Tekirdağ olmak üzere 9 ilde konferans, tanıtım ve deneme sürüşü organize ediliyor. 

Muğla, Manisa ve Çanakkale’nın ardından Fluence Z.E. Roadshow’un son durağı Tekirdağ oldu. Tekirdağ Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı, Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Kılıç ve Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay’ın katılımlarıyla gerçekleşen organizasyon, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar’ın konuşmacılığını üstlendiği konferans ile başladı. 

Ardından Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Kılıç, Fluence Z.E. ile bir deneme sürüşü yaptı. Fluence Z.E., Başbakanlık, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Konya Valiliği, ,Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Melikgazi Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Manisa Belediyesi, İstanbul ili Kadıköy Belediyesi elektrik motorlu araç kullanan kamu kuruluşları arasında yer alıyor. 

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar: “Dünyada olası bir çevre felaketine biz de otomobil sektörü olarak duyarlı olmak zorundayız. Renault markasının öncüsü olduğu elektrik motorlu otomobiller devrimsel nitelikte yeni bir teknoloji. Fluence Z.E. kullanımının geniş kitlelere ulaşması ile insan sağlığı ve çevreyi korumaya destek olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi. 

Şarj sistemi Fluence Z.E. şarjı, evde şarj ünitesi olan ve elektrik sayacı gibi duvara monte edilen bir kutu olan “Wallbox” ile gerçekleştiriliyor. Altyapı çalışması olan İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Antalya dışındaki illerde de bu uygulama gerçekleştiriliyor. 

Fluence Z.E “Wallbox” ile, 6 ila 8 saatte tamamen şarj oluyor. Bunun yanısıra opsiyonel olarak sunulan, 220V duvar tipi prize bağlanan bir kablo ile tam şarj 10 ila 12 saatte gerçekleştiriliyor. 

Bugün itibarıyla İstanbul’da 9 adet şarj merkezi bulunuyor. Bu sayının yıl sonundan önce 40 adede çıkarılması öngörülüyor. Ayrıca 44 Renault Yetkili Satıcısı’nda şarj hizmet noktası bulunuyor. Menzil Standart Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü üzerinden ölçülen menzil Fluence Z.E. için 185 km.dir. 

Yumuşak kullanım, ani ve sportif sürüş tarzından kaçınmak, araç şarjdayken ısıtma ya da soğutma programlarını kullanarak iç iklimlendirmenin sağlanması gibi tedbirler bir şarj ile maksimum menzil için son derece önem taşıyan önlemler. 

Elektrik motorlu aracın menzili günlük şehir içi kullanımı için yeterlidir. Menzil kontrolü kullanıcı ara birimi: Renault’nun elektrikli araçları özel olarak geliştirilmiş olan ve sürücülerin araç menzilini kontrol altında tutmalarını sağlayan bir kullanıcı ara birimi ile donatıldı. 

Güç ekonomisi sayacı elektrik tüketiminin normal, optimum veya aşırı olup olmadığını gösteriyor. Bir başka sayaç akünün şarj seviyesini gösteriyor.

Araç bilgisayarı ise menzili, ortalama ve anlık tüketimi ve kalan kWh’yi gösteriyor. Batarya (Pil) Fluence Z.E., lityum iyon manganez batarya ile çalışıyor. Bu batarya hiçbir bakım gerektirmiyor. 

Ayrıca, kapasitesinde değişiklik olmaksızın kısa süreler boyunca şarj edilebiliyor. Türkiye’de batarya kira bedeli 83 € (48 ay ve 10.000 km / yıl - KDV dahil). Donanım Elektrik motorlu Fluence’ın tek donanım paketi olan “Dynamique” versiyonunda zengin standart ekipman seviyesi bulunuyor. 

ABS, ESP, sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, göğüs havayastıkları, ön ve arka yan hava yastıkları, immobilizer, çift yönlü otomatik klima, ısıtmalı yan aynalar, 16” jantlar, gövde rengi çıta, kapı kolları ve aynalar, Fluence Z.E.’de standart olarak sunuluyor. 

Ayrıca alüminyum alaşım jantlar, park sensörü, entegre navigasyon, MP3 radyo-CD çalar, sürücü koltuğu yükseklik ayarı, kol dayama ve arka cam gölgelik standart donanımlar arasında yer alıyor. Ek hizmetler Fluence Z.E. müşterilerine, batarya kira süresi boyunca eksiksiz ve ücretsiz yol yardım hizmeti sunuluyor. 

Fluence Z.E. üretici garantisi Araç garantisi : 2 yıl / sınırsız kilometre veya 3 yıl / 100 000 km • Elektrik güç ünitesi garantisi : 5 yıl / 100 000 km • Bu üretici garantisinin dışında Renault, elektrik motorlu araca özel olarak bakım sözleşmesi formüllerini isteğe bağlı sürelerde ve kilometrelerde sunuyor:

Kullanımlarınıza uyarlanmış bir formülü (yıl / kilometre) seçmenizi sağlayan « programlı bakım » hizmeti, - Renault sigorta işlemleri için AXA’yı öneriyor. Renault Fluence Z.E., Bursa Oyak-Renault Fabrikaları’nda konvansiyonel termik motorlu versiyonlarla aynı üretim bandında üretiliyor.MİLLİYET