Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

KIA’DAN CENEVRE’DE KIŞKIRTICI MODELLER

Kia’nın şimdiye kadar üretilmiş en performanslı iki modeli pro_cee’d GT ve cee’d GT’nin dünya tanıtımları, Mart ayında 83.sü düzenlenecek o...

Kia’nın şimdiye kadar üretilmiş en performanslı iki modeli pro_cee’d GT ve cee’d GT’nin dünya tanıtımları, Mart ayında 83.sü düzenlenecek olan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleşecek. 

Kia fuarda, bu iki yeni modelinin yanısıra, yeni konsept otomobilini de ilk kez sergileyecek. Kia Başkanı ve Tasarımın başındaki isim Peter Schreyer ve ekibi tarafından tasarlanan pro_cee’d GT ve cee’d GT modelleri, 1.6 lt. GDI benzinli motor ile donatılmış. 

204 beygir gücündeki bu güçlü motor, ürettiği 265 Nm torkuyla 0-100 km hızlanmasını 7.9 saniye’de gerçekleştiriyor. cee’d ailesinin en son üyelerinin üretimine Kia’nın Slovakya’daki Zilina Fabrikası’nda Mayıs ayında başlanması planlanıyor. 

Her iki yeni model de Haziran ayından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak. Kia’nın Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ilk kez sergileyeceği bir diğer modeli ise provokatif ve kışkırtıcı yeni konsept otomobili olacak. 

Kia ürün gamının artık simgesi haline gelen “tiger nose” ızgarasına, sıradışı bir far haznesine ve belirgin yan hatlara sahip olan Kia’nın bu en son konsept otomobili, hızı ve yüksek enerjiyi temsil ediyor. Kia’nın konsept otomobilinin fuarda büyük ilgi çekmesi bekleniyor.