Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

KGS 31 0CAK 2013'E KADAR KULLANILABİLECEK

31 Aralık'ta son bulacak olan KGS uygulaması, yoğunluk sebebiyle bir ay daha uzatıldı. Türkiye'de, 8 milyon Kartlı Geçiş Sistemi ku...

31 Aralık'ta son bulacak olan KGS uygulaması, yoğunluk sebebiyle bir ay daha uzatıldı. Türkiye'de, 8 milyon Kartlı Geçiş Sistemi kullanıcısı bulunuyor. 
Ancak KGS kısa bir süre sonra tarih oluyor. 31 Aralık'ta son bulacak KGS'li geçiş, yoğunluk sebebiyle 31 Ocak 2013'e uzatıldı. 

Otoyol ve köprülerde kullanılan Kartlı Geçiş Sistemleri sona eriyor. Sürücüler, bundan sonra Hızlı Geçiş Sistemleri ile gişelerden geçecek. 

Hızlı Geçiş Sisteminin KGS ve OGS'ye oranla bir çok avantajı bulunuyor. Mersin Karayolları Bölge Müdürü Yakup Dost, "Trafiğin akışını hızlandıracak. Kapasiteyi arttıracak ve ekonomi sağlayacak. %20 daha indirimli KGS'ye göre. Pilin ömrüyle sınırlı OGS'nin ömrü. Bu da 5-7 yıl arasında değişiyor. 

Etiketler HGS etiketleri pilsiz olduğu için bunların ömürleri OGS'ye göre daha uzun. OGS'nin etiket bedeli 40 TL bazı bankalar bunu kredi kartı karşılığı veriyorlar. 

HGS ise sadece 5 TL" dedi. KGS gişelerinin son kullanım tarihi yoğunluk sebebiyle uzatıldı. Dost, "Çok yoğun bir şekilde KGS'den HGS'ye geçiş süreci yaşıyoruz. Vatandaşlarımız çok rağbet ediyor bu işe. Bu geçişlerin bir süre daha zaman ihtiyacı olduğu anlaşıldı. 

Onun için 31 Ocak'a uzatıldı." Şeklinde konuştu. Bu durumdan haberdar olmayan vatandaşlar, PTT şubelerinde yığılmalara sebep oluyor. 31 Ocak'tan itibaren KGS gişeleri kapatılacak. Ancak kartlarında para bulunanlar bunu yeni aldıkları HGS'lere aktarabilecek. Sisteme henüz yabancı olsalar da vatandaşlar, bunun trafiği olumlu etkileyeceği görüşünde. 

Etiketsiz Geçene Ceza Önemli bir hatırlatma; HGS gişelerinden etiketsiz geçilmesi halinde ceza ödemek durumunda kalınacak.HABER7