Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CAR OF THE YEAR 2013 FİNALİSTLERİ AÇIKLANDI

Finale kalan otomobiller arasında “Saf Sürüş Zevki” sloganı ile yola çıkan Subaru BRZ de bulunuyor. Final listesine kalan modeller arasın...

Finale kalan otomobiller arasında “Saf Sürüş Zevki” sloganı ile yola çıkan Subaru BRZ de bulunuyor. Final listesine kalan modeller arasından en çok puanı alan otomobil “Yılın Otomobili” seçilecek. 

19 Şubat 2013’de gerçekleşecek ikinci oylamanın ardından “Yılın Otomobili” 4 Mart 2013’teki Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde yapılacak törenle açıklanacak. 22 Avrupa ülkesinden 58 otomotiv gazetecisinin oylarıyla belirlenen 'Car of the Year-Yılın Otomobili' Yarışması’nda final heyecanı yaklaşıyor. 

17 Aralık 2012 tarihinde açıklanan aday listesinde performans tutkunlarının gözdesi Subaru BRZ de yer aldı. Bu yıl 24 marka ve 32 yeni modelin mücadele edeceği “Yılın Otomobili” yarışmasında son 8 finalist listesine seçilen BRZ’nin kalbinde çok özel bir boxer motor bulunuyor. 

Hafifliği, kompaktlığı ve düşük ağırlık merkezi ile dikkat çeken BRZ’de otomobilin toplam ağırlığının yarısından fazlası diz seviyesinin altında konumlandırıldığı için özellikle yol tutuş konusunda fark yaratılıyor. Dünyanın en düşük yer çekimi merkezine sahip araçlardan biri olan BRZ harika bir sürüş performansı sunuyor. 

Sportif sürüşte gelinen son nokta: Subaru BRZ Subaru’nun imzası haline gelen karşılıklı yatay 2.0 litrelik atmosferik Subaru Boxer motor teknolojisiyle can bulan BRZ, 2.0 Litrelik direkt enjeksiyonlu atmosferik motora sahip. 200 Hp’lik güç üreten motorunun maksimum torku 204 Nm. Sportif sürüş hissi için vites hissine ve tepkiye odaklanan şanzımana sahip olan BRZ’de 6 vitesli direksiyondan kumandalı vites ve gaz kontrolü bulunuyor. 

Otomobil D modundayken bile yanlardaki kulakçıklardan vites değiştirilebiliyor. BRZ’ye özel otomatik şanzımanda Sport, Geçici Düz Vites ve Kar modu bulunuyor. Subaru'nun tüm modellerde standart olarak kullanılan VDC (Araç Dinamikleri Kontrolü) sistemi BRZ’de de kullanılıyor. 

Yana kayma gibi dengesiz durumları önlemek için çekişi ve frenleri kontrol eden VDC sistemi ayrıca sağ ve sol tekerlekler arasındaki farkı kontrol eden LSD fonksiyonuna sahip. Kanada’da “yılın en iyi yeni otomobili”, Fransa’da “yılın spor otomobili” seçilen sportif coupé BRZ, 2012 Uluslararası Araç Dinamikleri (VDI) Ödüllerinde ‘Yılın Aracı’ unvanına sahip olmuştu.milliyet