Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

AYGAZ EURO LPG + OLARAK LANSMANI YAPILAN ÜRÜNÜNÜN İSMİNİ AYGAZ OTOGAZ OLARAK DEĞİŞTİRDİ

2009 yılında Aygaz Euro LPG + olarak lansmanı yapılan ürünümüzün ismi 2012 Aralık itibariyle tüketici isteklerinin karşılanması amacıyla...

2009 yılında Aygaz Euro LPG + olarak lansmanı yapılan ürünümüzün ismi 2012 Aralık itibariyle tüketici isteklerinin karşılanması amacıyla Aygaz Otogaz revize edildi.  

Aygaz Otogaz’ın yarattığı temizlik etkisi, performans artışı ve yakıt tüketimi düşüşü İTÜ OTAM (Otomotiv Teknoloji AR-GE Merkezi) gözetiminde tarafsız laboratuarlarda gerçekleştirilen testlerde de kanıtlandı. Testlerin de ispatladığı üzere Aygaz Otogaz kullanımı motor içerisinde, özellikle silindir, piston ve supap gibi parçalarda daha önceden oluşmuş olan kurumları temizliyor ve yeni kurum oluşmasını önlüyor. 

Bu temizlik etkisi sayesinde performansında iyileşme görülürken, yakıt tüketimi ise azalıyor. Sonuç olarak, Aygaz Otogaz, geliştirilmiş formülü ile eşsiz otogaz deneyimi sunar. Aracınıza iyi bakar, performansına performans katar. 

Aygaz Otogaz ayrıcalıkları 
Yüksek Temizleyicilik: Aygaz Otogaz, geliştirilmiş formülü ile aracınızın motorunu temizler; kurum ve kir oluşmasını önler. Eşsiz Performans: Geliştirilmiş formüllü Aygaz Otogaz , daha temiz bir motor, dolayısı ile daha iyi yanma ve daha üstün performans sunar. 

Daha Düşük Yakıt Tüketimi: Yakıtın motorda daha verimli yanmasını sağlayarak yakıt tüketimini azaltır. Böylece otogazın sunduğu ekonomi daha da artar. 

Düşük Bakım Masrafları: Aracınızın motorunda biriken kurumları temizleyip yeniden oluşmalarını önlediği için aracınıza iyi bakar, yakıt sistemine ait bakım masraflarını azaltır. 

 Uzun Ömürlü Motor: Motoru temiz tuttuğu için aşınmalar azalır, motorun ömrü uzar. Daha Çevreci Kullanım: Aygaz Otogaz, temiz ürün özelliğiyle benzin ve dizelden daha çevreci bir ürün olan otogazın daha da çevreci olmasını sağlar. 

Kışa Özel Aygaz Otogaz 
Bazı otogaz kullanıcılarının kış aylarında araçlarında yaşadıklarını belirttikleri ortak sorunlar vardır. Özellikle soğuk havanın etkisiyle ilk çalıştırmada zorluklar ve rölantide aracın titremesi gibi sorunlar yaşanabilir. 

Aygaz, kullanıcıların bu gibi problemlerine çözüm bulabilmek için Kışa Özel Aygaz Otogaz’ı geliştirmiştir. 

LPG içeriğinde bulunan propan, düşük sıcaklıklarda da rahatlıkla buharlaşabildiği için sıvı fazdan gaz fazına kolaylıkla geçebilir. Propanın bu özelliği sebebiyle, otogaz için normal sıcaklıklarda yüzde 25-30 propan oranı yeterli olurken, kış mevsimine özel olarak, Ekim – Mart tarihleri arasında, Aygaz Otogaz’ın propan oranı %50 seviyelerine yükseltilir. 

Böylece soğuk havalarda ilk çalıştırmada yaşanan sorunlar ve motor rölantide çalışırken ortaya çıkan titremenin önüne geçilir. Kısacası her mevsim aracınızdan daha da üstün performans alabilecek, üstelik yakıt sarfiyatını da daha da azaltacaksınız.