Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL MOKKA SUV, EURO NCAP TARAFINDAN BEŞ YILDIZA LAYIK GÖRÜLDÜ

Bu sonuç ile Opel’in Mokka modelide, Ampera, Astra, Corsa, Insignia, Meriva ve Zafira modellerinden sonra Euro NCAP değerlendirmesinden Beş...

Bu sonuç ile Opel’in Mokka modelide, Ampera, Astra, Corsa, Insignia, Meriva ve Zafira modellerinden sonra Euro NCAP değerlendirmesinden Beş yıldız alan Opel ürünlerine arasına dahil oldu. 

Opel, Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik şunları ifade etti: “Müşterilerimize mümkün olan en yüksek güvenlik standartlarını sunmak Opel’de köklü bir gelenek ve Mokka, güvenlik teknolojisindeki liderlik rolümüzü güçlendirdi. Her zaman olduğu gibi, Opel en gelişmiş teknolojileri daha geniş bir müşteri segmentine sunuyor. Bundan büyük bir gurur duyuyoruz.”

- Yeni Mokka SUV en yüksek güvenlik standartlarını sunuyor 
- NCAP testinde %100 başarıya ulaşan sayılı birkaç SUV’den biri 
- Çocuk yolcu güvenliği kategorisinde tam puan 
- Lansmanından bu yana alınan 50.000’in üzerindeki sipariş 

Mokka’ya duyulan ilginin göstergesi Bu sonuç ile Opel’in Mokka modelide, Ampera, Astra, Corsa, Insignia, Meriva ve Zafira modellerinden sonra Euro NCAP değerlendirmesinden Beş yıldız alan Opel ürünlerine arasına dahil oldu. Opel, Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik şunları ifade etti: 

“Müşterilerimize mümkün olan en yüksek güvenlik standartlarını sunmak Opel’de köklü bir gelenek ve Mokka, güvenlik teknolojisindeki liderlik rolümüzü güçlendirdi. Her zaman olduğu gibi, Opel en gelişmiş teknolojileri daha geniş bir müşteri segmentine sunuyor. Bundan büyük bir gurur duyuyoruz.” Sınıfının en iyisi: Ayrıntılı Euro NCAP sonuçları Genel anlamda Opel Mokka, Euro NCAP tarafından test edilen beş güvenlik kategorisinin tümünde başarılı sonuçlar elde etti. 

Opel'in bu yeni SUV'si, güvenlik desteği kategorisinde maksimum puan yani %100 başarı elde ederek Avrupa pazarında böylesi güçlü bir test derecesine ulaşan yalnızca sayılı SUV’lerden biri oldu. Örneğin, Euro NCAP Mokka’nın elektronik stabilite kontrol sisteminin (ESP®Plus) yanı sıra emniyet kemeri hatırlatma işlevine ve hız sınırlama desteğine olumlu puan verdi: 

Bunların tümü Mokka’nın standart özellikleri arasında yer alıyor. Yetişkin yolcu kategorisinde Mokka, %96 başarıya ulaştı. Bu muhteşem sonucu getiren özellikler arasında ön, yan kafa ve yan gövde perde hava yastıkları ve yük sınırlayıcılı, ikili kemer gergi sistemi bulunuyor. 

Ön koltuklardaki ayarlanabilir kafalıklar, arkadan çarpma durumunda boyun travmasına karşı koruma sağlıyorlar. Bunlara ek olarak Mokka, önden çarpma durumunda katlanabilir pedal mekanizmasına (pedal çözme sistemi) da sahip. 

Çocuk yolcu güvenliği başlığında ise Euro NCAP’in değerlendirmesi şöyle: “Mokka, dinamik testinde 3 yaş çocuğu mankeninden elde edilen değerlere göre maksimum puan kazanmıştır.” Bu kategorideki bu mükemmel puan, arka dış ISOFIX çocuk koltuğu bağlantıları ve ek bir üst bağlantı aparatının standart olarak sunulduğu Opel çocuk güvenliği koltuklarının sonucudur. 

Yaya güvenliği kategorisinde Mokka’nın tamponu maksimum puan aldı. Euro NCAP, Mokka’nın “yayaların bacaklarına yönelik iyi koruması”na dikkat çekti. Euro NCAP gerekliliklerinin ötesine geçen aktif güvenlik anlamında Mokka, pek çok güvenlik destek özelliğine sahip. 

Bu SUV, çarpışma uyarısı, takip mesafesi göstergesi, şeritten ayrılma uyarısı ve trafik işareti tanıma işlevlerine sahip ikinci nesil Opel Eye ön kamera gibi, sürücünün çarpışmalardan kaçınmasına yardımcı olan pek çok yenilikçi teknoloji sunuyor. 
Bunlara ek olarak, arka görüş kamerası ve adaptif far sistemi AFL+ Opel Mokka'nın güvenlik standartlarını yükseltiyor.