Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

LPG Lİ SUZUKİ SX4 TÜRKİYEDE SATIŞA SUNULDU

Japon Otomotiv Üreticisi Suzuki, dünya çapında büyük beğeni kazanan Crossover modeli SX4’de garantili LPG dönüşüm seçeneği sunmaya başladı....

Japon Otomotiv Üreticisi Suzuki, dünya çapında büyük beğeni kazanan Crossover modeli SX4’de garantili LPG dönüşüm seçeneği sunmaya başladı. 

LPG dönüşümü çerçevesinde aracın 3 yıl veya 100.000km kapsamında garantisi devam ederken, araca takılan LPG dönüşüm kitinin de yine 3 yıl veya 100.000 km garantisi söz konusu oluyor. 

Türkiye’ye yayılmış 27 adet yetkili satıcı ve 37 adet yetkili servis ağı ile hizmet veren Suzuki’de LPG dönüşümlü SX4 Crossover satın almak isteyen müşterilerin Suzuki bayilerine başvurmaları gerekli tüm bilgileri almaları için yeterli olacak. 

LPG günümüz koşullarında yakıt tüketiminden yarattığı tasarruf ile çok akıllı bir seçim olmakla birlikte, çevreye en az zarar veren yakıt olarak da katkı sağlamaktadır. LPG’li araç kullanımı pratik olduğu kadar günümüz koşullarında geçtikleri güvenlik testleri neticesinde de bir o kadar güvenilirdir. 

En önemli nokta olarak işin uzmanları tarafından LPG kitinin kurulumunun yapılması ve düzenli periyodik bakımların yaptırılıyor olması yönündedir. Uygun teknolojilerin kullanımı ile özel çelikten imal edilmiş tanklar, uzaktan kumandalı elektro valfleri ve zekice yerleştirilmiş enjektörleriyle LPG gerçekten emniyetli bir seçimdir. 

Son yıllarda LPG otomobil kiti teknolojilerinde görülen büyük ilerleme müşteriler tarafından düşünülen bütün emniyet kaygılarını giderecek duruma gelmiştir. Suzuki SX4 Crossover araçlarında kullanılan LPG dönüşüm kiti, Avrupa Birliği’nin en son ECE R 67.01 regülasyonuna göre üretilmiş ve onaylanmış olan ürün yanma testleri dahil tüm güvenlik testlerinden geçirilmiş olup, maksimum güvenlik ve performansı bir arada sunmaktadır. 

Şehirlerimizde hava kirliliği tedirgin edici seviyelere ulaşmıştır. Bunun sonucunda ekolojik kaygılar yükselmektedir. LPG yakıtla beslenen bir otomobil seçen bir kişinin çevrenin korunmasına önemli katkıları olur. LPG yakıt kullanan araçlar benzin ve dizel yakıta oranla mutlak bir şekilde daha az çevre kirliliği yaratır.

Özet olarak LPG; akıllı, emniyetli,ekolojik ve pratik bir seçim olarak karşımıza çıkmaktadır. Suzuki Türkiye, LPG dönüşümü konusunda BRC GAS Equipment (İtalya)’nın Türkiye Distribütörü 2A Mühendislik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile çalışmaktadır. 

Artık Suzuki Sx4 Crossover ekonomik, güvenli ve çevre dostu orijinal LPG donanımlı olarak satın alınabilecektir. Suzuki Türkiye Genel Müdürü Murat Aydın, Türkiye’de LPG ile çalışan otomobillere olan ilgi ve talebin gün geçtikçe arttığına dikkat çekerek, “Biz de bu talebe kulak vererek SX4’ümüzü LPG’ye dönüştürmek için kolları sıvadık. 

Bunun için de BRC Gas Equipment Türkiye Distribütörü 2A Mühendislik San. ve Tic. A.Ş. ile anlaştık. Benzinli otomobili garantili ve en güvenli şekilde LPG’ye dönüştürmek için çalışıyoruz. 

İsteyen müşterilerimiz SX4 Crossover’ı benzinli olarak 4x2 düz vites, 4x2 otomatik vites veya 4x4 düz vitesli alabilecekleri gibi bu üç versiyonu LPG dönüşümlü olarak da alabilecekler. 

LPG dönüşümü durumunda orjinal araç garantileri aynı şekilde devam edecektir. SX4 LPG dönüşümü seçeneği ile beraber Türkiye’nin en kolay ulaşılabilen ekonomik kullanım fırsatı sunan Crossover’ı oldu. ’’ dedi. 

Suzuki’nin Crossover modeli SX-4’ün felsefesi aslında araç isminde gizli: Sportif sürüş (Sport), her tür doğa ve yol koşuluna uygunluk (X-over) ve dört mevsim bir 4X4 . Suzuki SX-4’ün sürüş rahatlığı, geniş bagaj hacmi ve yumuşak hatlı tasarımı ile her yaştan ve kesimden tüketicinin tercih ettiği bir model. 

Suzuki SX4’ün garantili LPG dönüşümü konusundaki detaylar Suzuki bayilerinden öğrenilebilecek.