Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CHEVROLET TRAX TÜRKİYE LANSMANI İSTANBUL AUTOSHOW 2012 DE YAPILDI

Chevrolet En Yeni Modellerini İstanbul'da Tanıtıyor. Trax'ın Türkiye Lansmanı Autoshow'da Yapılıyor  SUV segmentinin öncü m...

Chevrolet En Yeni Modellerini İstanbul'da Tanıtıyor. Trax'ın Türkiye Lansmanı Autoshow'da Yapılıyor 
SUV segmentinin öncü markası Chevrolet, modern ve çekici iç ve dış tasarıma sahip yeni Chevrolet Trax ile üstün güvenlik standartları sunuyor. 

Ayrıca Chevrolet’nin yeni interaktif bilgi-eğlence sistemi MyLink® de Chevrolet Trax’da sunulan günümüzün favori donanımları arasında yerini alıyor. 

1.478 lt’lik geniş bagaj hacmi ve güvenli sürüş özelliklerine sahip Yeni Chevrolet Cruze Station Wagon, yenilenen Cruze ailesi ile birlikte showroomlarda yerini almaya başlıyor. 

Chevrolet Yeni Spark, daha da dinamikleşen tasarımıyla aynı zamanda konforda fark yaratıyor. Dünyada “Yılın Otomobili” Ödülünün sahibi ve aynı zamanda dünyanın en uzun menzilli elektrikli otomobili Chevrolet Volt, İstanbul’da ilk kez sergileniyor. 

2012’nin ilk dokuz ayı içinde Chevrolet'nin global pazarda en çok satan modeli olan, Türkiye’yi ise 65 ülke arasından en çok Yeni Chevrolet Aveo satan 7. ülke konumuna getiren Euro NCAP’den 5 yıldızlı Yeni Aveo da Autoshow’da sergilenecek olan Chevrolet modelleri arasında yerini alıyor. 

Chevrolet markasının ikonik spor otomobili ve "Dünya'da Yılın Otomobil Tasarımı" ödülüne sahip efsane Chevrolet Camaro, 569 Nm tork üreten 432 beygir gücündeki 6.2 litre V8 motoru ile gücü hissetmek isteyenlere sunuluyor. Günümüzün en yeni interaktif bilgi-eğlence sistemi MyLink®, Cruze, Aveo ve Trax modellerinde donanıma bağlı olarak, Chevrolet müşterilerine yepyeni bir bakış açısı getirecek. 
 
2011 yılının başından bu yana geçen 18 aylık sürede 10 yeni modelini de piyasaya süren Chevrolet, 2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Beylikdüzü’nde düzenlenen Uluslararası Otomobil Fuarı, İstanbul Autoshow 2012’de birçok yeniliği bir arada sunuyor. 

Türkiye’nin En Dinamik Otomobil Markası olma yolunda çalışmalarına hız kesmeden devam eden Chevrolet, önümüzdeki yıl Türkiye’de pazara sunacağı küçük SUV modeli Trax’ın Türkiye lansmanını İstanbul Autoshow 2012’de gerçekleştiriyor. 

Kasım ayında pazara sunulacak Yeni Cruze SW ve yenilenen Cruze ailesinin HB ve Sedan versiyonları, yenilenen tasarımı ile 2013 yılının başında pazara sunulacak yeni Spark, pazarda yakaladığı başarılarıyla adından bahsettiren Aveo, Yılın Otomobili Volt, ikonik tasarımlı yılın tasarım ödülüne sahip Camaro ve yeni interaktif bilgi eğlence sistemi MyLink® ile Chevrolet, yeniliklerini ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor. 

Chevrolet’nin yeni SUV’u Trax, Autoshow ile Türkiye’ye adım atıyor 

Chevrolet, 77 sene önce satışa sunduğu Suburban Carryall ile başlayan SUV geleneğindeki iddiasını Yeni Chevrolet Trax ile artırıyor. Hızla büyüyen küçük SUV segmentindeki Yeni Chevrolet modeli olacak olan Trax, başarısını kanıtlamış Captiva ile birlikte Chevrolet’nin sunduğu şık SUV araçlar arasındaki yerini alıyor. Uzunluğu 4.248 mm ve dingil mesafesi 2.555 mm olan Chevrolet’nin yeni, küçük ve sportif SUV modelinin güçlü gövde hatları, aracın çevikliğini ve hareketliliğini ortaya çıkarıyor. 

Kolayca göze çarpan ön ızgarasının alt ile üst kısmını birbirinden ayıran papyon şeklindeki Chevrolet logosu sayesinde Trax’ın Chevrolet ailesinin bir üyesi olduğu hemen anlaşılıyor. Yeni Chevrolet Trax, beş kişinin konforlu bir şekilde oturabileceği bir iç alana sahip. Hem aile, hem de bireysel yaşam tarzına uygun sürüş dinamikleri sunan Trax, SUV özelliklerini de içinde barındırıyor. 

Yeni Chevrolet Trax’in kalbinde, 1.4L Turbo benzinli motor ve 1.7L Turbo dizel motor seçenekleri yer alıyor. Altı ileri manuel şanzıman ile birlikte satışa sunulan 1.4L turbo benzinli motor, 140 hp gücünde ve 200 Nm maksimum tork üretiyor. 130 hp gücündeki 1.7L Turbo dizel motor ise 300 Nm maksimum tork değeri sunuyor. Start/Stop özelliği ise manuel şanzımanlı modellerde Yeni Chevrolet Trax sahiplerine ek yakıt ekonomisi sunuyor. 

Yeni Chevrolet Trax, iç mekanda dijital ekranlar ile analog kadranları beraber sunan gösterge grubu gibi çok özelliği bir arada bulunduruyor. Yeni Chevrolet Trax yükleme konusunda geniş olanaklara sahip. Araç, 358 litrelik bagajın yanı sıra, orta konsolun üstünde ve her iki yanında birçok bölmeye ve koltuğun alt kısmında yer alan bir eşya koyma bölmesine de sahip. 

Bagaj döşemesinin alt kısmında da ayrıca eşya saklamak mümkün. Toplam sekiz oturma kombinasyonunun tercih edilebildiği Yeni Chevrolet Trax’da, 60/40 oranında katlanabilen arka koltukların yanı sıra, tam katlanabilir bir ön yolcu koltuğuna da sahip olması, Trax’ın segmentindeki araçlara kıyasla daha esnek ve pratik olmasını sağlıyor. 

Chevrolet’nin yeni interaktif bilgi-eğlence sistemi MyLink® ile donatılan Yeni Trax, akıllı telefon ve dijital müzik çalar sistemlerini yedi inçlik, yüksek çözünürlüklü, tam renkli bir dokunmatik ekrana entegre ederek hem sürücüye hem yolculara daha yüksek bir konfor sunuyor. 

Harici müzik çalar bağlantısı, USB bağlantı noktası ya da Bluetooth üzerinden bağlantı seçeneği sunan MyLink ile telefon rehberini ekrandan görüntülemek, çağrı yapmak, çağrı yanıtlamak, müzik dinlemek hatta resim ve film dosyalarını oynatmak mümkün. Yolcuların kaza durumunda etkin bir şekilde korunmalarını sağlayan bir dizi standart aktif ve pasif güvenlik sistemi, Yeni Chevrolet Trax’i sınıfının en güvenli araçlarından biri yapıyor. 

Standart olarak sunulan sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları ile birlikte toplam 8 hava yastığı, Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD), tüm tekerleklerde elektronik kızaklamayı önleyici ABS fren sistemi tüm yolcular için üst düzey güvenlik sağlarken Yokuş Kalkış Destek Sistemiyle (HSA) ve İniş Kontrol Sistemi (HDC) Yeni Chevrolet Trax’de standart olarak sunulacak. 

Yenilenen Chevrolet Cruze ailesi, ailenin yeni üyesi Cruze Station Wagon ile birlikte Türkiye’de satışta Station Wagon gövde tipinin de eklenmesiyle tamamlanan Chevrolet Cruze ailesi, yenilenen yüzleriyle Autoshow fuarında ilk kez Türk müşterisinin beğenisine sunuluyor.