Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ KİA CEE’D SPORTSWAGON SATIŞA SUNULDU

Kia cee’d ailesinin bir diğer üyesi cee’d Sportswagon, ülkemizde satışa sunuldu.  Yeni Kia cee’d Sportswagon, bir önceki versiyon ile...

Kia cee’d ailesinin bir diğer üyesi cee’d Sportswagon, ülkemizde satışa sunuldu. 

Yeni Kia cee’d Sportswagon, bir önceki versiyon ile karşılaştırıldığında daha sofistike, daha verimli ve daha iyi bir sürüş deneyimi sunuyor. Yeni Kia cee’d Sportswagon, 1,6 lt. 128 ps dizel düz ve/veya otomatik vites seçeneği ile 53,600 TL’den başlayan fiyat etiketiyle Türk tüketicisiyle buluştu. 

Beş kapılı hatchback cee’d modeli gibi 1,780 mm genişliğe sahip cee’d Sportswagon modeli, hatchback kardeşinden 195 mm daha uzun ( 4,505 mm) ve 15 mm daha yüksek ( 1,485 mm). Beş kapılı hatchback cee’d modeli ile karşılaştırıldığında yeni cee’d Sportswagon’un bagaj kapasitesi, koltuklar dik durumdayken % 39 (528 lt.) ve koltuklar katlanmış durumdayken (1642 lt.) % 25 oranında artırılmıştır. 

Yeni Kia cee’d Sportswagon, 1,6 lt. CRDI VGT dizel motor ile piyasaya sürülüyor. 1.582 silindir hacmine sahip dizel motor, 4,000 dev/ dak’da 128 ps motor gücü üretirken , 1,900-2,750 dev/dak aralığında 260 Nm torka kadar çıkabiliyor. 

Motorun karma kullanımda ortalama yakıt tüketimi 100 km’de düz vitesli versiyonda 4,5 lt. , otomatik vitesli versiyonda ise 5,6 lt. olarak belirlenmiş. Hatcback kardeşinde olduğu gibi ceed Sportswagon’da da hem sürücü hem de yolcular için mükemmel bir sürüş deneyimi sunan son teknoloji ürünü çok sayıda güvenlik sistemi ve donanımı standart olarak sunuluyor. 

Konfor ve kullanım rahatlığı sunan özellikler arasında sürücüye eve kadar aydınlatma sistemi ( escort sistemi), çift bölgeli otomatik klima, değişken direksiyon modu, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, elektrikli, ısıtmalı, katlanabilir yan aynalar, hız sabitleme sistemi (cruise kontrol), soğutmalı torpido gözü, yol bilgisayarı, ön ve arka sis farları, panaromik sunroof, otomatik yanan kısa farlar, yağmur sensörü, 17 inch alaşım jant, bagaj organizatörü ve bagaj içi saklama bölmeleri yer alıyor. 

Standart olarak sunulan güvenlik özellikleri arasında 6 adet hava yastığı, ESP (Elektronik stabilite programı), VSM (ESP’li araç denge yönetim sistemi), EBD destekli ABS fren sistemi, BAS (acil durum fren destek sistemi), HAC ( yokuşta kalkış destek sistemi ), TCS (patinaj engelleme sistemi) ve ani durmalarda fren ışıklarını aydınlatan ESS (Acil fren sistemi), TPMS (Lastik basınç sensörü) gibi özellikler bulunuyor.