Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOYOTA’NIN HİBRİT YARIŞ OTOMOBİLİ TS030 HYBRID PİSTLERDE RÜZGAR GİBİ

Toyota’nın motor sporlarında devrim yaratan yüksek performanslı hibrit teknolojisi ile geliştirdiği TS030 HYBRID yarış otomobili Brezilya...

Toyota’nın motor sporlarında devrim yaratan yüksek performanslı hibrit teknolojisi ile geliştirdiği TS030 HYBRID yarış otomobili Brezilya Sao Paolo'daki tarihi zaferin ardından Japonya Fuji 6 saat yarışında da yeni bir zafere imza attı. 

Pole pozisyonunda Alex Wurz ile başladığı yarışta sezonun en hızlı tur derecesini de gerçekleştiren TS030 HYBRID, FIA World Endurance Championship yarışları kapsamında Sao Paolo'dan sonra Japonya’da birinciliği elde etti. 

TS030 HYBRID ile Fuji 6 saat yarışına sezonun ikinci pole pozisyonunda başlayan Toyota Takımı, pilotları Alex Wurz, Nicolas Lapierre ve Kazuki Nakajima ile yarışta kıyasıya mücadele ederek podyumun en üstünde yer almayı başardı. İlk defa 1983 yılında FIA World Endurance Championship yarışlarına katılan Toyota, 2012’deki yarışlarda 300 beygir gücündeki TS030 HYBRID spor otomobili ile boy gösterdi. 

Le Mans yarışlarında 14 kez 38 araç ile yer alan Toyota, 2006 yılından bu yana hibrit yarış otomobilleri geliştiriyor. Şasisi yarış takımının merkezi olan Toyota Motorsport GmbH’de yapılan TS030 HYBRID, 28 Ekim tarihinde Çin’in Şangay kentindeki yarışa katılmak için gün sayıyor. 

Üstün performanslı TS030 Hybrid, 1-11 Kasım tarihlerinde İstanbul Autoshow’da yarış otomobili tutkunlarıyla buluşacak.