Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PIRELLI KAWASAKI İLE 24 SAAT LE MANS’IN MOTOSİKLET KLASMANINDA 2012 MASTER OF ENDURANCE KAZANDI

İtalyan lastik devi Pirelli, 844 tur ve 3.532,14 km’lik 24 Saat Le Mans’ın motosiklet klasmanında 2012 Master of Endurance’ı kazandı.  ...

İtalyan lastik devi Pirelli, 844 tur ve 3.532,14 km’lik 24 Saat Le Mans’ın motosiklet klasmanında 2012 Master of Endurance’ı kazandı. 

Kawasaki SRC takımı adına Julien Da Costa, Gregory Leblanc ve Freddy Foray’ın yarıştığı Kawasaki ZX10R’da Pirelli Diablo Superbike lastikleri kullanıldı. 

Marka aynı zamanda Pedro Vallcaneras, Arie Vos and Jason Pridmore’un yarıştığı Penz13.com Kraftwerk Herpigny Racing Team ile Dünya Endurance Şampiyonası’nın Superstock-Cup klasmanında dünya şampiyonu oldu. 

Pirelli, Nisan aydındaki muhteşem Bol d’Or zaferini tekrar ederek Kawasaki SRC takımı adına yarışan Julien Da Costa, Gregory Leblanc ve Freddy Foray ile birlikte 24 Saat Le Mans’ın motosiklet kategorisini kazandı. Pirelli böylece iki ayaktan ve beş yarıştan oluşan 2012 Master of Endurance şampiyonluğunu da kazanmış oldu. 

Pirelli aynı zamanda Pedro Vallcaneras, Arie Vos and Jason Pridmore’un yarıştığı Penz13.com Kraftwerk Herpigny Racing Team ile Dünya Endurance Şampiyonası’nın Superstock-Cup klasmanında dünya şampiyonu oldu. Elde edilen zaferi değerlendiren Pirelli Motosiklet Yarış Direktörü Giorgio Barbier “Bu iki başarı da bizim için çok önemli, çünkü bu sadece basit bir zafer değil, Pirelli’nin Dünya Endurance Şampiyonası’ndaki başarısının teyidi niteliğini taşıyor. 

Tıpkı Bol d’Or veya Italian Speed Championship Superbike gibi uluslar arası yarışlarda da elde ettiğimiz zafer gösteriyor ki; Pirelli olarak hiçbir mücadeleden çekinmiyoruz. Pirelli, Pirelli Dablo Superbike ile donatılan Team Kawasaki SRC’ye ait Kawasaki ZX10R ile 1978 yılından bu yana 35. kez gerçekleştirilen 24 Saat Le Mans yarışını böylece 2010 ve 2011’den sonra üçüncü kez kazanmış oldu. 

Kawasaki SRC’nin ikinci cepten start aldığı yarışta ön ve arkada farklı olmak üzere iki farklı lastik tipi kullanıldı. Arkada hava sıcaklıklarının 22 derece civarında olduğu gündüz sürüşlerinde yumuşak bir hamur olan SC0 kullanılırken, hava sıcaklıklarının düştüğü gece sürüşlerinde ise SC1 tercih edildi. 

Önde ise zaten son kullanıcılar için pazarda satışta olan Diablo Superbike SC1 tercih edildi. Dayanıklılık ve yol tutuş özellikleriyle öne çıkan Pirelli Diablo Superbike’dan 844 tur ve 3532,14 km’lik yarışta ekip 25 takım lastik kullandı.