Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BURSADA ÜRETİMİ BİTEN CLİO III COLLECTİON ADIYLA FRANSADA ÜRETİLECEK

Eski yıllarda Avrupa'da ömrünü tamamlamış modeller Türkiye'ye gelip burada üretilmeye devam ederken Renault’da bu kez tersi oldu.  ...

Eski yıllarda Avrupa'da ömrünü tamamlamış modeller Türkiye'ye gelip burada üretilmeye devam ederken Renault’da bu kez tersi oldu. 

Bursa'da yerini yeni Clio 4'e bırakarak bantlara veda eden Clio 3, Clio ‘Collection’ adıyla Fransa'da üretilmeye devam edecek. Renault, Clio III’ü Fransa'daki Flins fabrikasında üretmeye devam etme kararıyla yeni Clio üretiminin yüzde 70'inden fazlasını Türkiye'ye kaydırdığı için büyük tepki aldığı Fransız hükümeti ve sendikaların da gönlünü almış olacak. 

Türkiye'de yerini Clio 4'e bırakan Clio 3, 2013 Mart ayına kadar İspanya'da, bu tarihten sonra sadece Paris yakınlarındaki Flins fabrikasında üretilecek. 

Geçmiş yıllarda Avrupa fabrikalarında ömrünü tamamlayan modeller, Türkiye'ye gelip ikinci baharlarını bizim fabrikalarımızda yaşarken, dünya bu kez tersine döndü. Fransız hükümeti, işçileri ve sendikalarının protestolarına rağmen yeni Clio'nun yüzde 70'inden fazlasını Türkiye'de üretme kararı alan Renault, eskisinin üretimine ise Fransa'da devam edileceğini açıkladı. 

Collection adıyla Flins fabrikasında üretimine devam edilecek olan Clio III, Alizé ve Business donanım paketleri ve biri 1.2 litre 16 V 75 beygir benzinli diğeri de 75 beygirlik 1.5 dCi olmak üzere iki motor seçeneğiyle satılacak. 

TÜRKİYE'DE SATILMAYACAK 
Türkiye'de ürettiği her yeni Clio'yu Fransa'ya göre 1.300 Euro daha ucuza mal ettiğini açıklayan marka, emeklilik günlerini Fransa'da devam ettirecek olan Clio III'ün Avrupa'da 9 bin 990 Euro'dan başlayan fiyatlarla satılacağını duyurdu. 

Renault Mais, Clio III ‘Collection’un Türkiye'de satılmayacağını açıkladı. Geçen ay gerçekleşen Paris Otomobil Fuarı'nda Renault'nun Flins fabrikası çalışanları, fabrikanın kapasitesinin giderek düşmesini protesto etmişlerdi. haberturk