Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

GENİŞ CHEVROLET AİLESİ EN YENİ ÖZELLİKLERİYLE 2012 PARİS OTOMOBİL FUARINDA

Amerika’nın ikonik otomobil markası Chevrolet, Avrupalı müşterilerine birçok yenilik sunmaya hazırlanıyor.  SUV segmentinin yaratıcıs...

Amerika’nın ikonik otomobil markası Chevrolet, Avrupalı müşterilerine birçok yenilik sunmaya hazırlanıyor. 

SUV segmentinin yaratıcısı Chevrolet, modern ve çekici iç ve dış tasarıma sahip yeni Chevrolet Trax ile üstün güvenlik standartları sunuyor. 

Chevrolet Spark, yeni tasarımıyla konforda fark yaratıyor. 1.478 lt’lik geniş bagaj hacmi ve güvenli sürüş özelliklerine sahip Chevrolet Cruze Station Wagon, showroomlarda yerini almaya başlıyor. 

Chevrolet bu yıl 2012 Paris Otomobil Fuarı’nda sunacağı en yeni modelleriyle fark yaratmaya hazırlanıyor. Chevrolet bu yıl, küçük SUV modeli Trax’ın dünya lansmanını gerçekleştirmesinin yanı sıra, 2011 yılının başından bu yana geçen 18 aylık sürede 10 yeni modelinin de lansmanını gerçekleştirdi. 

Amerika’nın ikonik markası Chevrolet, 2012 Paris Otomobil Fuarı’nda Avrupalı müşterilerine birçok yenilik sunacak. Chevrolet yeni araçlarının lansmanını gerçekleştirmeye devam ederken, bir yandan da binek otomobil portföyünde yer alan modellerini geliştirerek, müşterilerine yenilikçi ürünler sunmaya devam ediyor. 

SUV segmentinin yaratıcısı Chevrolet’den yepyeni bir SUV, Yeni Chevrolet Trax Chevrolet, 77 sene önce satışa sunduğu Suburban Carryall ile başlayan SUV geleneğindeki iddiasını Yeni Chevrolet Trax ile arttırıyor. 

Trax, dünya premierini 27 Eylül 2012 tarihinde Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirecek. Hızla büyüyen küçük SUV segmentindeki Yeni Chevrolet modeli olacak olan Trax, başarısını kanıtlamış Captiva ile birlikte Chevrolet’nin sunduğu şık SUV araçlar arasındaki yerini gururla alacak.

 Uzunluğu 4.248 mm ve dingil mesafesi 2.555 mm olan Chevrolet’nin yeni, küçük ve sportif SUV modelinin güçlü gövde hatları, aracın çevikliğini ve hareketliliğini ortaya çıkarıyor. Kolayca göze çarpan ön ızgarasının alt ile üst kısmını birbirinden ayıran papyon şeklindeki Chevrolet logosu sayesinde Trax’ın Chevrolet ailesinin bir üyesi olduğu hemen anlaşılıyor. 

Chevrolet Trax’dan iki farklı motor seçeneği Yeni Chevrolet Trax, beş kişinin konforlu bir şekilde oturabileceği bir iç alana sahip. Hem aile, hem de bireysel yaşam tarzına uygun sürüş dinamikleri sunan Trax, SUV özelliklerini de içinde barındırıyor. 

Yeni Chevrolet Trax’in kalbinde, 1.4L Turbo benzinli motor ve 1.7L Turbo dizel motor seçenekleri yer alıyor. Altı ileri manuel şanzıman ile birlikte satışa sunulan 1.4L turbo benzinli motor, 140 hp gücünde ve 200 Nm maksimum tork üretiyor. 130 hp gücündeki 1.7L Turbo dizel motor ise 300 Nm maksimum tork değeri sunuyor. 

Start/Stop özelliği ise manuel şanzımanlı modellerde Yeni Chevrolet Trax sahiplerine ek yakıt ekonomisi sunuyor. Chevrolet Trax iç mekanda benzersiz yükleme esnekliği ve bağlantı imkânları sunuyor 

Yeni Chevrolet Trax, iç mekanda dijital ekranlar ile analog kadranları beraber sunan gösterge grubu gibi çok özelliği bir arada bulunduruyor. Yeni Chevrolet Trax yükleme konusunda geniş olanaklara sahip. Araç, 358 litrelik bagajın yanı sıra, orta konsolun üstünde ve her iki yanında birçok bölmeye ve koltuğun alt kısmında yer alan bir eşya koyma bölmesine de sahip. 

Bagaj döşemesinin alt kısmına da ayrıca yükleme olanağı yapılabiliyor. Toplam sekiz oturma kombinasyonunun tercih edilebildiği Yeni Chevrolet Trax’de, 60/40 oranında katlanabilen arka koltukların yanı sıra, tam katlanabilir bir ön yolcu koltuğuna da sahip olması, Trax’ın segmentindeki araçlara kıyasla daha esnek olmasını sağlıyor. 

Chevrolet’nin yeni interaktif bilgi-eğlence sistemi MyLink® ile donatılan Yeni Trax, akıllı telefon ve dijital müzik çalar sistemlerini yedi inçlik, yüksek çözünürlüklü, tam renkli bir dokunmatik ekrana entegre ederek hem sürücüye hem yolculara daha yüksek bir konfor sunuyor. 

Harici müzik çalar bağlantısı, USB bağlantı noktası yada Bluetooth üzerinden bağlantı seçeneği sunan MyLink ile telefon rehberini ekrandan görüntülemek, çağrı yapmak yada çağrı yanıtlamak, müzik dinlemek ve hatta resim ve film dosyalarını oynatmak mümkün. 

Chevrolet Trax güvenlikte fark yaratıyor Yolcuların kaza durumunda etkin bir şekilde korunmalarını sağlayan bir dizi standart aktif ve pasif güvenlik sistemi, Yeni Chevrolet Trax’i sınıfının en güvenli araçlarından biri yapıyor. 

Standart olarak sunulan sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları ile birlikte toplam 8 hava yastığı, Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), Çekiş Kontrol Sistemi (TC), Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD), tüm tekerleklerde elektronik kızaklamayı önleyici ABS fren sistemi tüm yolcular için üst düzey güvenlik sağlarken Yokuş Kalkış Destek Sistemiyle (HSA) ve İniş Kontrol Sistemi (HDC) Yeni Chevrolet Trax’de standart olarak sunulacak. 

Chevrolet Spark ile hayatınızı canlandırın Sıra dışı ve etkileyici bir otomobil olarak tasarlanan Yeni Spark’ın, daha canlı bir dış görünüme sahip olması bu felsefeyi bir adım ileriye taşıyor. Yeniden tasarlanan çiftli ızgara ve ön tamponun yanı sıra, yeniden şekillendirilmiş far ve sislerin bir araya gelmesi Chevrolet Spark’a yepyeni bir görünüm kazandırıyor. 

Ayrıca Spark’ın yeniden tasarlanan 14 ve 15 inç, alaşımlı jantları da otomobile daha sportif ve daha olgun bir görünüm veriyor. Chevrolet Spark’ın arkasında, üst kısma yakın monte edilmiş LED stop lambaları, arka camın üzerinde spoiler ile birleşiyor ve böylelikle sürücünün arka görüş açısı genişliyor.

İç kısımdaki değişiklikler arasında yeni iç tasarım öğelerinin yanı sıra, yeniden tasarlanarak eşya saklama alanı genişletilmiş orta konsol yer alıyor. Chevrolet Spark 1.0L 68 hp gücünde veya 1.2L 82 hp gücünde benzinli motor seçenekleriyle sunuluyor. Her iki motorun da kombine yakıt tüketimi 100 km’de 5 litre, ortalama CO2 emisyon seviyesi ise 118 g/km olarak gerçekleşiyor. 

Chevrolet Cruze ailesi şimdi Türkiye’de Chevrolet, Cruze Station Wagon ile bu segmentteki modellerine özellikle ailelere ve aktif yaşam tarzına sahip bireylere hitap edecek, yeni kompakt dizaynda bir otomobil ekledi. 

Popüler Sedan ve Hatchback özelliklerine sahip olan Station Wagon, bagaj kısmında 1.478 litreye kadar yük taşıyabiliyor. Araçla birlikte standart sunulan özellikler arasında, Chevrolet MyLink isimli yeni interaktif bilgi-eğlence sistemi de yer alıyor. 

Chevrolet MyLink, bir akıllı telefonun içeriğini yedi inç boyunda, yüksek çözünürlüklü, tam renkli dokunmatik bir ekranda bir araya getiriyor. Cruze Station Wagon yeni 1.4L turbo 140 beygir gücündeki benzinli motor ile birlikte sunuluyor. 

Bu yeni motor, Hatchback ve Sedan gövde tiplerinde yer alan ve daha önce kendini kanıtlamış 1.6L 124 beygir gücündeki benzinli motor seçeneğinin yanında yerini alarak Cruze ailesine yeni bir dinamizm getiriyor.