Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

FORD OTOSAN RALLİSİ

Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki heyecan dolu zirve mücadelesi bu hafta sonu İzmit’e taşınıyor.  KOSDER tarafından düzenlenen ve şampiyo...

Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki heyecan dolu zirve mücadelesi bu hafta sonu İzmit’e taşınıyor. 

KOSDER tarafından düzenlenen ve şampiyonanın 5. ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, iki gün boyunca büyük çekişmeye sahne olacak... Kısa adı KOSDER olan Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen ve Türkiye Ralli Şampiyonası 6. ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 28-29 Temmuz tarihlerinde gerçekleştiriliyor. 

11 yıldır olduğu gibi yine Ford Otosan ana sponsorluğunda Outlet Center İzmit ve Emex Otel katkıları ile organize edilen ralli, 2 gün boyunca büyük mücadelelere sahne olacak. 2 gün boyunca 12 özel etap geçecek ekipler, toplamda 125 kilometresi özel etap olmak üzere 377,67 km. boyunca mücadele edecekler. 

Emex Otel’in ralli merkezi olarak kullanılacağı yarışa büyük bir katılım bekleniyor. 28 Temmuz Cumartesi günü saat 15:00’de Outlet Center İzmit’ten başlayacak rallinin ilk günü, Ford, Fiesta ve Otosan etaplarının ardından geçilecek olan Büyükşehir Belediyesi Seyirci Özel Etabı ile son bulacak. 

Otomobil severler Kocaeli Fuar Merkezi otoparkında özel olarak düzenlenen 2,80 km. uzunluğundaki seyirci özel etabında pilotların performanslarını yakından izleme şansı bulacaklar. 

29 Temmuz Pazar sabah 09.30’dan itibaren yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipleri, zorlu bir mücadele bekliyor olacak. Sırası ile Fiesta, Ford, Transit ve Otosan etaplarını geçecek olan ekipler Kocaeli Fuar Merkezi otoparkındaki servis alanına gelerek araçlarının bakım ve ikmallerini gerçekleştirecekler. Ardından bu 4 etabı bir kez daha geçerek saat 18.19’den itibaren Outlet Center İzmit´te finiş podyumuna ulaşacaklar. 

KOSDER Başkanı Ceyhun Yalçın bu büyük organizasyon öncesinde; “Bu sezon Türkiye Ralli Şampiyonası büyük çekişmeye sahne oluyor. Biz de bu heyecana yakışan bir yarış organize etmek istedik ve tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bize destek veren başta ana sponsorumuz Ford Otosan olmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Outlet Center İzmit ve Emex Otel’e teşekkür ederiz.” açıklamasını yaptı... 

Bu yarış öncesinde 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Pegasus Racing’den Luca Rossetti 92.4 puanla lider durumda yer alırken, onu 70.6 puanla Team 47 Motorsports’dan Volkan Işık ve 63 puanla Castrol Ford Team Türkiye’den Yağız Avcı takip ediyor. 

Takımlar Şampiyonası’nda ise Pegasus Racing’in liderliği devam ederken, Castrol Ford Team Türkiye ikinci ve Team 47 Motorsports üçüncü sırada yer alıyor.