Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ PROTON PREVE

Proton’un bugüne kadar geliştirmiş olduğu diğer tüm modellerden hem tasarım hem donanım özellikleri açısından farklı ve yenilikçi bir yap...

Proton’un bugüne kadar geliştirmiş olduğu diğer tüm modellerden hem tasarım hem donanım özellikleri açısından farklı ve yenilikçi bir yapıya sahip olan Preve’de, efsanevi Lotus mühendisliğinin ruhu kendini hissettiriyor. 

Yeni Proton Preve ‘Drive it to believe it’ sloganı ile kullanıcılara sunuluyor. Anahtarsız motor çalıştırma, EBD-elektronik fren gücü dağılımı, led farlar, ayna sinyalleri bulunan Proton Preve aynı zamanda segmentinde bir ilk olan 4G özelliğine de sahip. 

İngiltere ile Avustralya Avrupa Standartlarında Geliştirilmiş Yeni Proton Preve ile Tanışacak Teslimatına başlanan yeni Proton Preve 10.000 adet üzerinde ön sipariş aldı ve teslimatlar devam ediyor. 

İlk olarak Malezya iç pazarına sunulan Yeni Proton Preve, Temmuz ayı itibari ile başta Tayland ve Endonezya olmak üzere dış pazarlara sunulmaya başlanacak. 

Yeni Proton Preve Euro V versiyonu, ilk önce sağdan direksiyonlu araç pazarı olan İngiltere ile Avustralya pazarlarında yıl sonuna kadar satışa sunulacak. Soldan direksiyonlu pazar olarak Türkiye pazarına ise 2013 yılında girmesi planlanıyor. 

Anahtarsız Motor Çalıştırma Yeni Proton Preve’de 1.6 litre (CFE) turbo beslemeli 138 hp’lik 205 Nm tork üreten benzinli DOHC motor kullanılıyor. Ayrıca standart olarak 7 ileri direksiyondan kumandalı, F1 şanzıman ve Start&Stop düğmesi sayesinde anahtarsız motor çalıştırma özelliği sunuluyor. 

Güvenlik ve konfor unsurlarından ödün verilmeden hazırlanan Proton Preve’de ön farlar led teknolojisiyle estetik görünüm sağlıyor, aynalarda sinyal bulunuyor. Ayrıca, High-line serisinde isteğe göre ısıtmalı soğutmalı deri koltuk yapılmaktadır. 

Lotus Mühendisliği İle Üstün Yol Tutuş EBD-elektronik fren gücü dağılımı ile kayma eğilimindeki tekerleğe daha az güç vererek güvenlik unsurlarını ön plana çıkaran Proton Preve, sürüş hakimiyeti sağlayarak güvenli yol tutuşta rakiplerine Lotus mühendisliği ile fark yaratıyor. 

Proton’dan İnovasyan Atağı: 4G Teknolojili Otomobil 
4G teknolojisine sahip olarak üretilen yeni Proton Preve; gelişmiş navigasyon sistemi, internet üzerinden araç takibi, güvenlik açısından araç içinde bluetooth bağlantılı görüntülü görüşme, ön konsolda LCD ekran gibi özelliklere sahip. 

4G özellikli otomobili kullanıcılar; koltuklarında, lokal tabanlı servislerinde, güvenlikte, tekerlek ve direksiyondan gelen sinyallerde de aktif olarak kullanabilecekler. 

Uzaktan gerçek zamanlı araç tanılama, güvenlik ve lokasyon tabanlı hizmetler gibi uygulamalar ise teknolojide ayrışmanın göstergesi özellikler.milliyet