Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL AMPERA/VOLT’UN MENZİL GENİŞLETİCİ MOTORU “YEŞİL MOTOR ÖDÜLÜ”NÜN SAHİBİ OLDU

Menzil genişletici motoru ile yolda kalma endişesine son veren Ampera/Volt, ödülleri arasına bir yenisini ekledi.  “Uluslararası Yılın Mo...

Menzil genişletici motoru ile yolda kalma endişesine son veren Ampera/Volt, ödülleri arasına bir yenisini ekledi. 

“Uluslararası Yılın Motoru” ödüllerinde “Yeşil Motor” kategorisinde, 45 rakibi geride bırakarak birinci oldu. 

Böylece, ödüllerin 14 yıllık tarihinde ilk kez bir menzil genişletici motor, “yeşil motor” ödülü almış oldu. Ödül töreni Almanya Stuttgart’ta düzenlendi. 35 ülkeden 76 gazetecinin oylarıyla 12 kategoride en iyi motorlar seçildi. 

Jüri üyeleri, bu yıl 39 yeni motor teknolojisinin yarışmaya dahil olmasıyla seçimde zorlandıklarını itiraf ettiler. Jüri üyesi Bill McKinnon, Ampera/Volt’u neden ödüllendirdiklerini şöyle açıkladı: “saf elektrikli sürüşü menzil arttırıcı bir motorla desteklemek tamamen yenilikçi bir adım.” Ampera/Volt 150 hp güç üretiyor ve 16kW/s bataryası ile 40-80km arasında sadece elektrikli sürüş imkanı sunuyor. 

Batarya şarjı azaldığında devreye giren menzil uzatıcı motor sayesinde de menzil 500 km’nin üzerine çıkıyor. Bu ödül, Ampera/Volt’un aldığı “Dünya Yeşil Otomobil Ödülü 2011”, “Yılın Otomobili 2012” ve Euro NCAP 5 yıldız’ın yanına eklenmiş oldu.