Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES-BENZ’İN EN SPORTİF MODELİ SLS AMG DAHA DA GÜÇLENDİ

SLS AMG GT adını taşıyan yeni otomobil, yerini aldığı modeldeki doğal emişli 6,2 litrelik V8 motorun fazladan 20 bg üreten, yeniden ayarl...

SLS AMG GT adını taşıyan yeni otomobil, yerini aldığı modeldeki doğal emişli 6,2 litrelik V8 motorun fazladan 20 bg üreten, yeniden ayarlanmış 591 bg gücündeki bir versiyonunu içeriyor. 

Tork 4750 devir/dakikada 650 Nm ile aynı kalmış. Artan motor gücü ve vites geçiş süreleri hızlandırılan 7 vitesli çift kavramalı şanzıman ile birlikte aracın 0-100 km/s hızlanması 0,1 saniye iyileşerek 3,7 saniyeye inmiş. 

Alman otomobil yapımcısı, 0-200 km/s süresinin de 11,2 saniyeye indiğini, azami hızın ise 320 km/s ile elektronik olarak sınırlandığını söyledi. 

Direksiyonda saat 12 yönünde kırmızı işaret dikkat çekiyor. Süspansiyon sisteminde yapılan değişiklik ile, önceden üş sertlik ayarı bulunan sistemde artık iki ayar bulunuyor. 

Mercedes-Benz bu sistemin “daha sıkı ve daha saldırgan yay/amortisör ayarına sahip olduğunu ve böylece daha dinamik bir his sağladığını” söyledi. Revize edilmiş süspansiyon yine önde 265/35 R 19 profilli, arkada 295/30 R 20 profilli lastiklere bağlı. 

Ayrıca jantlar 10 kollu yeni bir tasarıma sahip ve iç kısmı mat siyaha boyanmış. Diğer görsel değişiklikler arasında karartılmış ön far ve kuyruk lambaları, kırmızı fren kaliperleri ve bagaj kapağını süsleyen GT arması bulunuyor.

İç kısımda, düz altlı direksiyon simidi kısmen Alcantara kaplı kenarlar ve saat 12 yönünde kırmızı işarete kavuşmuş..ntvmsnbc