Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CİTROEN NUMERO 9 CONCEPT

Konsept üretime geçtiğinde muhtemelen DS9 adını alacak yeni bir D Segmenti, yani büyük aile otomobilinin ön izlemesini sunuyor. Konsept diğe...

Konsept üretime geçtiğinde muhtemelen DS9 adını alacak yeni bir D Segmenti, yani büyük aile otomobilinin ön izlemesini sunuyor.

Konsept diğer yandan DS yelpazesine eklenecek iki başka aracın tasarım öğelerine dair ipuçları da veriyor. Citroen bu iki aracın bir C segmenti yani küçük aile otomobili ve bir SUV olacağını teyit etti.

Numero 9 konsepti sportif steyşın gövde tarzının bir yorumu olarak tanımlanıyor.

Aracın uzun kaputunun altında 225 beygir güç ve 275 Nm tork üreten 1,6 litrelik turbo beslemli benzinli motor bulunuyor.

Bu motoru arka aksa yerleştirilmiş, 70 bg (51 kW) ilave güç ve 200 Nm tork üreten, lityum-iyon bazlı bir elektrikli motor destekliyor. İçten yanmalı motordan gelen güç, sadece ön tekerleklere aktarılıyor, elektrikli motor ise arka tekerlekleri tahrik ediyor.

Numero 9 konsepti tamamen elektrikli ZEV (Sıfır Emisyonlu Araç) modunda 50 kilometreye kadar yol alabiliyor, sonra menzil artıran benzinli motor devreye giriyor.

Araç 0’dan 100 km/s’ye 5,4 saniyede hızlanıyor ver 244 km/s azami hıza ulaşıyor ve 100 km’de 1,7 litre gibi oldukça düşük bir yakıt tüketimi değerine sahip. CO2 emisyonları ise 39 gr/km olarak açıklandı.

Numero 9 4930 mm uzunluğa, 1940 mm genişliğe, 1270 mm yüksekliğe ve 3000 mm dingil açıklığına sahip, kıyaslamak gerekirse BMW 5 Serisi ile BMW 7 Serisi arasında bir büyüklükte. Konseptin ağırlığı 1500 kg.

Citroen, Numero 9 konseptini Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıtacağını söyledi.ntvmsnbc
-->