Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

KIA YENİ MODEL ATAĞINA KALKACAK

KORELİ Kia'nın Türkiye Genel Müdürü Bora Koçak2012 yılının Kia için önemli yeniliklerin yaşanacağı bir yıl olacağı mesajını veren Koçak ...

KORELİ Kia'nın Türkiye Genel Müdürü Bora Koçak2012 yılının Kia için önemli yeniliklerin yaşanacağı bir yıl olacağı mesajını veren Koçak şunları anlattı:

"Yılın ilk yeniliği Ocak ayında satışa sunulan 3 kapılı Rio oldu. 3 kapılı Rio'nun Kia ürün gamına eklenmesiyle Rio ailesi tamamlanmış oldu.

3 kapı Rio, ülkemizde 1.4 litre dizel ve 1.4 litre benzinli otomatik versiyonları ile satışa sunuluyor. Yılın ilk yarısındaki diğer önemli lansman, markanın D segmentindeki temsilcisi Optima olacak. Tasarımıyla segmentinin en iddialı modeli olacak olan Kia Optima ülkemizde Mayıs ayında satışa sunalacak.

Kia Optima 1,7 lt. dizel motor otomatik vites seçeneği ile ithal edilecek. Yılın en önemli yeniliği ise Haziran ayında gerçekleştirilecek olan yeni Kia cee'd lansmanı olacak. Kia cee'd modelinin stationwagon versiyonu ise yıl sonuna doğru Kasım ayında satışa sunulacak."

Yeni KİA cee'd Haziran'da Türkiye'ye geliyor
KIA'nın Türkiye'de bu yılki en büyük kozu yeni cee'd olacak. Geçtiğimiz hafta kapılarını açan Uluslararası Cenevre Fuarı'nda dünya tanıtımı yapılan araç, spor coupe bir otomobilde rastlanacak bir tasarım çizgisini, 5 kapı bir hatchback otomobilin sunduğu geniş yaşam alanı ve fonksiyonellik ile birleştiriyor.

Dış tasarımda krom çerçeveli camlar, maskülen çizgilere sahip motor kaputu gibi detaylar hemen dikkat çekiyor. Aracın dış tasarımı, yüksek malzeme kalitesinden ödün vermeden sürücü odaklı özellikler sunan iç tasarım ile de bir bütünlük sağlıyor. Yeni Kia cee'd, Avrupa'da 2012 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulacak. Yeni Kia cee'd Haziran ayında ise Türkiye'de satışa sunulacak. Kia cee'd modelinin stationwagon versiyonu ise yıl sonuna doğru Kasım ayında Türkiye'de satışa sunulacak.

Her yönüyle yeni bir otomobil: KİA Optima
KIA'nın daha önce D segmenti için tasarladığı diğer modellere kıyasla daha uzun, daha alçak, daha geniş bir gövdeye ve daha uzun bir dingil mesafesine sahip olan Kia Optima'yı Kia'nın Baş Tasarımcısı Peter Schreyer, 'Her yönüyle yeni bir otomobil" olarak tanımlıyor.

Kia Optima'nın tasarım konsepti hazırlanırken dört önemli nokta üzerinde duruldu: Sıra Dışı Tarz sürücü odaklı bir kabin ve benzersiz bir gövde, Sınıfının Lideri Performans altı vitesli şanzımanlarla birlikte uyum içinde çalışan daha kompakt ve daha etkili motorlar, Üstün ölçüler yeni, daha uzun dingil mesafesi platformu ve Gelişmiş Özellikler yüksek teknoloji ürünü premium seçenekler.

Sürücünün memnuniyetini maksimum düzeye çıkarmayı amaçlayan Kia Optima, bir üst segment araçlara özgü ileri teknoloji ürünü özellikleriyle, yüksek standartları birleştirerek, dinamik ve akıcı bir sürüş performansı sunuyor. Kia Optima, Türkiye'de 136 beygir güç üreten 1.7 litrelik dizel motor seçeneği ile Mayıs ayında satışa sunulacak.

Rio ailesi tamamlandı
YENİ Kia Rio, Türkiye'de 2011 yılı Ekim ayında hatchback gövde tipiyle satışa sunuldu. 1.25 litre ve 1.4 litre benzinli ve 1.4 litre dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneği ve 3 farklı donanım paketi ile tüketiciyle buluşan yeni Rio'nun sedan versiyonu ise 2011 yılı Aralık ayında satışa sunuldu. Yani Rio Sedan, 1.4 litre benzinli düz/otomatik vites seçeneği ve üç farklı donanım seviyesi ile satışa sunuluyor.

Ve son olarak ailenin 3 kapılı versiyonunun satışa sunulmasıyla, ürün gamı tamamlanmış oldu. Yeni Rio 3 kapı, 1.4 litre benzinli otomatik vites ve 1.4 litre 6 ileri vites dizel motor seçeneği ve Rio ürün gamının en üst donanım paketi olan Sporty paket ile satışa sunuluyor. Sadece Avrupa pazarı için tasarlanan ve üretilen Kia Rio 3 kapı versiyonu , Kia'nın B segmentinde sunduğu ilk 3 kapılı otomobil olma özelliğini taşıyor.

Bol ödüllü SUV
KIA'nın büyük beğeni toplayan SUV modeli Sportage, 2010 yılı Ağustos ayında Türkiye pazarındaki yerini aldı. Bir önceki jenerasyon modele kıyasla daha uzun, daha geniş ve daha alçak bir yapıya sahip olan Sportage, SUV araçlara özgü tüm önemli özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Yeni gövde yapısı, yeni motoru ve göz alıcı tarzı ile yepyeni bir estetik anlayışının kapılarını açan Kia Sportage, daha düşük seviyedeki yakıt tüketimi ve CO2 salınımı ile günümüzün modern aileleri için, şehir içi kullanıma uygun kompakt bir SUV aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Tasarımıyla ilk anda tüm dikkatleri üzerinde toplayan Kia Sportage, dünyaca ünlü Red Dot ve iF Tasarım ödüllerinin sahibi olarak önemli bir başarıya imza attı. Kia Sportage, ülkemizde 2 litre dizel otomatik ve 1.6 litre manuel şanzımanlı benzinli motor seçeneği ile satılıyor.

En sıradışı Kia SOUL
KIA'nın en sıradışı tasarıma sahip, benzersiz çizgileriyle en ilgi çeken modeli olarak kabul edilen Soul, Kia'nın Avrupalı tüketciler için özel olarak tasarladığı bir model. Kia Soul, Kia'nın son yıllarda değişen ve gelişen tasarım anlayışında önemli bir yere sahip.

2011 yılı Ağustos ayında makyajlanan Kia Soul, artık kullanıcılarına daha zarif ve yenilikçi bir tasarım ve daha performanslı bir sürüş sunuyor. Yenilenen Kia Soul ülkemizde 1.6 litre 128 beygir dizel motor, düz/otomatik vites seçeneği, X-Pect ve X-Tra olmak üzere iki farklı donanım paketi ile satışa sunuluyor.

Adriana Lima'lı Kia'yı 4 milyon kişi izledi

KIA'nın Super Bowl için özel olarak hazırlattığı reklamda Adriana Lima oynadı. Aynı reklamda ayrıca Dünyaca ünlü müzik grubu Mötley Crüe ve Amerikanın en önemli dövüş sanatları ustası Chuck Liddell de rol aldı. Kia'nın Superbowl reklamı youtube'da 4 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

Euro 2012 ve 2016'nın resmi sponsoru oldu
KIA Motors, 2017 yılına kadar UEFA turnuvalarının resmi sponsorluğunu sürdürecek. Dünyanın en önemli ve en çok takip edilen spor aktivitelerinden biri olarak kabul edilen UEFA Avrupa Futbol Şampiyonasının, yenilikçi Kia markası ile birlikte anılması, her iki taraf için de büyük artı değerler taşıyor.

UEFA Euro 2012 Futbol Şampiyonası, 16 ülkenin katılımıyla Polonya ve Ukrayna'da gerçekleştirilecek. Karşılaşmaları, tüm dünyada 750 milyon futbolseverin tarafından takip etmesi bekleniyor.HÜRRİYET

Hiç yorum yok