Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

FATİH VE BEYOĞLU’NDA EMNİYETİ TOYOTA PRIUS’LAR SAĞLAYACAK

İstanbul’un Fatih ve Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlükleri aşayiş ve güvenlik görevlerinde dünyanın en favori çevreci hibrid aracı olan Toyota P...

İstanbul’un Fatih ve Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlükleri aşayiş ve güvenlik görevlerinde dünyanın en favori çevreci hibrid aracı olan Toyota Prius’u kullanacaklar.

Toyota tarafından düzenlenen törenle teslim edilen araçlar çevreci özellikleri, üstün teknolojisi ve yakıt tasarrufuyla dikkat çekiyor.

İstanbul’un Fatih ve Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlükleri dünyanın en favori çevreci hibrid otomobili olan Toyota Prius’u kullanmaya başladı. Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. tarafından ilçe emniyet müdürlüklerine törenle teslim edilen toplam 4 adet Toyota Prius, tüm dünyada çevreci araçların referans noktası olarak kabul ediliyor.

Araçların teslimi dolayısıyla düzenlenen törenlere Fatih İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici ve Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürü Osman Yıldırım ile birlikte Toyota yetkilileri katıldı. Tam hibrid teknolojisi ve güvenilirliği ile çevreci teknolojiler konusunda öncü olan Toyota Prius beş kişilik büyük hacimli bir otomobil olarak 3,9 lt/100 km’lik yakıt tüketimiyle sınıfındaki bir araca göre yaklaşık yüzde 50 oranında tasarruf sağlıyor.

Fatih ve Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü emrine tahsis edilen Toyota Prius’lar yüksek verimlilik ve düşük yakıt tüketimi prensibiyle geliştirilen 1.8 litrelik VVT-i benzinli motoru ile 'EV' (Sadece Elektrik), 'Eco' ve 'Power' olmak üzere üç farklı sürüş moduna sahip.

Sadece elektrik motorunun çalıştığı EV modunda Prius son derece sessiz bir sürüş sunuyor ve karbondioksit ile NOX salınım seviyesini 0’a indiriyor. Çevre dostu “Eco” modunun yanısıra sistem performansını artıran “Power” modu ile de keyifli bir sürüşü garantiliyor.


Bugün dünyada 2.5 milyonun üzerinde satış adedine ulaşan Toyota Prius, 2012 TÜV raporuna göre 2-3 yaşındaki araçlar arasında en düşük kusur oranı olan 1.9 ile ilk sırada yer alarak güvenirliğini de kanıtlıyor.

Hiç yorum yok