Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

ELEKTRİKLİ SKODA OCTAVIA HAVAALANINDA TEST EDİLİYOR

Otomotiv dünyasında elektrikli otomobil trendine Skoda’nın yorumu olan Octavia Green E Line, Prag havalanında test sürüşlerine başladı. Gele...

Otomotiv dünyasında elektrikli otomobil trendine Skoda’nın yorumu olan Octavia Green E Line, Prag havalanında test sürüşlerine başladı.

Geleceğin alternatif enerji kaynakları arasında gösterilen ve otomotiv sektöründe ilgi gören elektrikli otomobil çalışmaları kapsamında üretilen elektrikli Octavia Green E Line, Prag Havaalanında deneme sürüşlerine başladı.

Günlük kullanım kapsamında her türlü koşullarla ilgili bulgulara ulaşma amacıyla gerçekleştirilen test programı kapsamında havaalanında çalışmaya başlayan Octavia Green E Line, alınacak sonuçların ardından bir sonraki adım olarak Skoda Auto’nun iş ortaklarına ait filolara teslim edilecek.

Skoda elektromobilite ve elektrik çekiş sistemleri geliştirme departmanı başkanı Petr Kristl, Octavia Green E Line’ı havaalanı testlerinin ardından farklı testler için filo müşterilerinin kullanımına sunacaklarını belirterek ‚‘‘ Mümkün olduğu kadar fazla test ile olabilecek en ufak aksaklıkları bile önceden görmek ve ona göre önlemimizi almak istiyoruz. Mart ayı sonunda teslim edeceğimiz araçlarla, bu modeller için en büyük soru işareti olarak karşımıza çıkan düzenli veya düzensiz şehir içi performansını görme imkanı bulacağız“ dedi.

Octavia Green E Line için sessiz çalışması nedeniyle trafikte kendini duyurma, soket tasarımı gibi çözümler üzerine sürekli çalışıldığını belirten Kristl Mart ayı sonunda test çalışmalarının üçüncü ve son etabına başlanacağını, bu dönemde araçları kullanıp sonuçların inceleneceği devlet ve eğitim kurumlarına test araçlarının verileceğini de sözlerine ekledi.

Octavia Green E Line Octavia Combi gövdesinin modüler tasarımının avantajlarından faydalanarak araca ait elektronik kontrol, elektrik motoru ve pillerin yerleşimi optimize edildi. Green E Line motor grubu 85 kilowatt güç üretirken 270 Nm maksimum tork sağlamaktadır. 12 saniyede 100 km/saat hıza ulaşan Green E Line, tek şarjla 150 kilometre yol katedebilmektedir.

Bu özellikleri ile Avrupa’daki kısa ve orta mesafeli yolculuk yapanların beklentilerini fazlasıyla karşılıyor.

Hiç yorum yok