Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN UP’IN DÖRT KAPILI VERSİYONUNU DUYURDU

Volkswagen Up’ın ön satışları Almanya’da Mart ayında başlayacak. VW aracın diğer Avrupa ülkelerinde yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülec...

Volkswagen Up’ın ön satışları Almanya’da Mart ayında başlayacak. VW aracın diğer Avrupa ülkelerinde yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürüleceğini belirtti.

Dört kapılı Up Almanya’da 10.325 avroya, iki kapılı versiyona göre 475 avro pahalıya satılacak.

VW ayrıca dört kapılı Up’ın iki kapılı modelle aynı motor seçeneklerine, aynı donanım seviyelerine ve aynı boyutlara sahip olduğunu, ama arka kapılarının yolculara daha kolay erişim sağladığını söyledi.

iki kapılı versiyonda olduğu gibi dört kapılı Up’ta da 60 veya 75 bg üreten iki 1,0 litrelik benzinli motor seçeneği olacak.

VW gelecekte Up müşterilerinin yarısından fazlasının dört kapılı versiyonu seçmesini bekliyor.

İki kapılı Up’ı arka kapılara uygun hale getirmek için birkaç küçük tarz değişikliği yapılmış; B ve C sütunları boyunca uzanan düz hat araca genel olarak daha ferah bir görünüm kazandırmış.

VW arka kapıların iyice açıldığını ve arka koltuklara rahatça girmeye imkan tanıdığını söylüyor. İki kişi alabilen arka koltuklar 947 mm kafa boşluğu ve 789 mm sırtlık-diz mesafesi sunuyor.

Bagaj 251 litre hacme sahip. Arka koltuklar katlandığında bu hacim 951 litreye çıkıyor.

İki kapılı versiyon gibi dört kapılı Up’ta da seçenek olarak sunulmuş özellikler bulunuyor. Bunlardan biri olan Volkswagen’in Şehir Acil Fren sistemi, 30 km/s’ye kadar hızlarda, çarpışma çok yaklaştığında otomatik olarak fren yapabiliyor.

Ayrıca VW’nin Maps+more portatif navigasyon ve bilgi-eğlence sistemi de seçenek olarak alınabiliyor. Sistem dokunmatik ekranlı bir arayüzle geliyor ve navigasyon, Bluetooth, eller-serbest telefon özelliği, bilgi gösterimi ve bir de medya oynatıcısı içeriyor.

Volkswagen Up’ı tek bir platformu paylaşan yeni bir alt kompakt araç ailesinin parçası olarak geliştirdi. Skoda’nın versiyonu Citigo, Seat’ınkiyse Mii adını taşıyor.ntvmsnbc

Hiç yorum yok