Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN “THİNK BLUE FACTORY” GİRİŞİMİ

Volkswagen Bu kapsamda bütün fabrikalarını çevreci şekilde konumlandırmak için kendine hedefler koyduğunu açıkladı. 2018 itibariyle bütün Vo...

Volkswagen Bu kapsamda bütün fabrikalarını çevreci şekilde konumlandırmak için kendine hedefler koyduğunu açıkladı.

2018 itibariyle bütün Volkswagen fabrikalarının çevresel etkisi yüzde 25 azaltılacak. Bu özellikle enerji tüketimi, atık hacimleri, havada taşınan emisyonları, su tüketimi ve karbon dioksit emisyonları için geçerli olacak.

Volkswagen Passenger Cars’ın Yönetim Kurulu Üyesi Hubert Waltl, “Volkswagen markası fabrikalarının verimliliğini ve üretkenliğini sürekli arttırarak grubun 2018 yılı stratejik hedeflerine ulaşmasına önemli bir katkıda bulunuyor. Ama bunu bir adım daha ileri götürüyoruz: 2018 itibariyle bütün fabrikalarımızdaki üretimin yüzde 25 daha çevre dostu olmasını amaçlıyoruz,” diye konuştu.

Üretimde otomasyon oranının giderek arttığı göz önüne alındığında, duyurunun en iddialı hedefi enerji tüketiminin azaltılması olacak. Fakat kullanılan enerji araç başına megavat-saat bazında ölçülecek, bu da VW’nin hedefine ulaşmak için üretimi daha verimli bir şekilde arttırma seçeneğine sahip olmasını sağlayacak.

Tennessee’nin Chattanooga şehrindeki yeni Volkswagen fabrikası dünya çapında platin LEED (Enerji ve Çevre Tasarımında Liderlik) sertifikasını alan ilk otomobil fabrikası oldu. Platin sertifika, fabrikanın sürdürülebilir, çevre dostu üretimin en talepkar standartlarına uygun olduğunu tasdik ediyor. ntvmsnbc

Hiç yorum yok