Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOYOTA NS4 CONCEPT

Toyota NS4 konsepti şirketin genel çizgisine göre sportif ve modern bir tarza sahip.NS4 Toyota’nın gelecek nesil hibrit tahrik sistemleri ha...

Toyota NS4 konsepti şirketin genel çizgisine göre sportif ve modern bir tarza sahip.NS4 Toyota’nın gelecek nesil hibrit tahrik sistemleri hakkında ipucu veriyor.

Toyota kesin bir oran vermese de, üç yıl içinde kullanıma girecek olan daha küçük ve hafif hibrit sistemi, daha iyi yakıt ekonomisi sağlayacak.

Toyota yaptığı açıklamada, “NS4, Prius ailesinden ayrı ve farklı, özel bir prize takılan hibrit olarak tasarlandı” dedi.

Diğer yandan aracın tasarımında kullanılan fikirler ve yeni hibrit sistemindeki özellikler bir sonraki Prius’ta kullanılabilir.

Toyota NS4’ün Detroit’teki sunumunda önemli bir ayrıntıyı açıklamadı. O da gelecek nesil bir hibrit Toyota, eski tip nikel-metal batarya paketi mi kullanacak, yoksa lityum-iyon batarya paketini mi tercih edecek.

NS4 Toyota’nın “değiştirilmiş üçgen” adını verdiği bir siluete sahip. Kilit tasarım öğelerinden biri güneş panelli tavan.NS4 aynı zamanda Toyota’nın gelecek nesil çarpışma önleyici sistemi hakkında da fikir veriyor. Sistem milimetre dalgalı radar, stereo kameralar ve adaptif ön farları kullanıyor.

Sistem ile farların ışık huzmesinin hedefleneceği yeri üç boyutlu olarak ayarladığı ve böylece sürücünün görüş alanını iyileştirdiği söyleniyor.

Toyota konseptin akıllı cep telefonu ekranı hissi veren, dokunmatik bir ekran içerdiğini de belirtti.Şirket ayrıca NS4’teki insan-makine arayüzünün sürücü tercihlerini “öğrenebildiğini”, böylece “özel ortamlarda ve durumlarda sürücü tepkilerini tahmin edebildiğini” söyledi.ntvmsnbc

Hiç yorum yok