Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SKODA 2011’DE GÜCÜNE GÜÇ KATTI

Skoda, 2011 yılında dünya pazarlarında kırdığı satış rekorlarını, Türkiye pazarında elde ettiği başarılar ile taçlandırdı. Skoda, Türkiye’de...

Skoda, 2011 yılında dünya pazarlarında kırdığı satış rekorlarını, Türkiye pazarında elde ettiği başarılar ile taçlandırdı.

Skoda, Türkiye’de satışlarını 2010 yılına göre yaklaşık yüzde 20 oranında arttırarak 7 bin 590 adede çıkarttı. Pazarın üzerinde büyüme yüzdesi yakalayan Skoda bir önceki yıl 6 bin 332 adetlik satış gerçekleştirmişti.

Skoda Yüce Auto Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu, 2011 yılında gerçekleşen 593 bin 165 adet binek otomobil satışının rekor olduğunu hatırlatarak “Ülkemizde, Avrupa pazarlarının ortalamasının üzerinde bir paya sahip hafif ticari araç satışlarını da eklediğinizde 2011 yılında pazar zirve yapmıştır.” açıklamasında bulundu. Kadirbeyoğlu 2012 yılında pazarın son iki yıldır yakaladığı istikrarı koruyarak daha stabil bir seyir izleyeceğini düşündüğünü ekledi.

“Dünya pazarlarında da rekorlar kırıldı”
Skoda, 2011 yılını büyüme yolunda yeni rekorlar kırarak tamamladı. Bir önceki yıla göre dünya üzerinde toplam otomotiv pazarı yüzde 5.1 artarken, Skoda satışları yüzde 15.3 arttı. 2010 yılında 762 bin 600 araç satan Skoda, 2011 yılında bu rakamı 879 bin 200’e çıkarttı. Satışlarındaki başarıyı ürün yelpazesini genişleterek perçinleyen Skoda, aynı dönemde Citigo ve Rapid modellerini de tanıttı.

Skoda Yönetim Kurulu Başkanı Winfried Vahland “2018 büyüme stratejimizi gerçekleştirme yolunda atmış olduğumuz adımlar çerçevesinde 2011 bizim için en önemli yıl oldu. Üretimimiz, satışlarımız, finansal verilerimiz ve uluslararası adımlarımız hedeflerimize ulaşmada bizi motive edici göstergelerdir” dedi. Skoda’nın yeni hedefinin çok net ve açık olduğunu sözlerine ekleyen Vahland “Hedefimiz 2018 yılına kadar dünya çapındaki satış grafiğimizi arttırarak büyümeye devam etmek” açıklamasında bulundu.

Skoda Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jürgen Stackmann ise 2011 yılında her bölgedeki pazarlarda konumlarını güçlendirdiklerini ve geliştiklerini belirterek “Bu yıl 2018 büyüme stratejimizin ilk uygulama yılı olup çok etkileyici sonuçlara imza attığımız bir sene oldu. Yeni satış rekorlarına imza atarken aynı zamanda üretimimizi büyük oranda geliştirerek uluslararası pazarlardaki mevcudiyetimizi koruyup hem ulusal pazarda hem de tüm Avrupa pazarlarında büyüme gösterdik” dedi.

Hiç yorum yok