Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

LANCİA'NIN DELTA MODELİNİN YENİLENEN VERSİYONU, 24 BİN 950 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA SATIŞA SUNULDU.

Yeni Lancia Delta, zengin donanım özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Lancia Finans'ın 30 bin TL için 30 ay vade ve %0.99 faiz oranlı kr...

Yeni Lancia Delta, zengin donanım özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Lancia Finans'ın 30 bin TL için 30 ay vade ve %0.99 faiz oranlı kredili alım imkanıyla Lancia bayilerinde yerini aldı

Yeni Delta, 1.6 litre 120 Hp Multijet turbo dizel ve 1.4 litre 140 Hp'lik benzinli motor seçenekleriyle tercih edilebiliyor. Yeni Lancia Delta'nın 1.6 litrelik Multijet dizel motor seçeneğinde ise Selectronic otomatik şanzıman isteğe bağlı olarak satın alınabiliyor.

Yeni Lancia Delta, özellikle 24 bin 950 Euro'dan başlayan rekabetçi anahtar teslim satış fiyatıyla da dikkat çekiyor. Yenilenen Lancia Delta'da 6 havayastığı, Absolute Handling System, LED aydınlatma teknolojili ön ve arka farlar, çift bölgeli otomatik klima, direksiyondan kumandalı MP3'lü radyo-CD çalar, krom dış pencere çerçeveleri, deri & Alcantara koltuk döşemesi, elektrikli katlanabilir ve ayarlanabilir ısıtmalı yan dikiz aynaları, viraj içi aydınlatan ön sis farları, karartılmış arka yan camlar, deri direksiyon ve vites topuzu, soğutuculu ön kol dayama, kayak bölmeli arka kol dayanağı, kaydırılabilir/katlanabilir arka koltuk ve 16 inçlik hafif alaşımlı jant gibi ekipmanlar standart olarak sunuluyor.

Yeni Lancia Delta, B-Colore gövde rengi Tekno Paketi, Görüş Paketi, Güvenlik ve Konfor Paketi gibi kişiselleştirmeye imkan veren farklı donanım seçenekleriyle de satın alınabiliyor. Tekno Paketi'nde Hız Sabitleyici, elektromikro dikiz aynasıyla, yağmur ve ışık sensörü yer alıyor. Şerit değiştirme ikazı ve otomatik park sistemi gibi ileri güvenlik sistemleri ise yine isteğe bağlı olarak tercih edilebiliyor.

Yeni Izgara Tasarımıyla Değişen Ön Yüz

Centro Stile Lancia imzası taşıyan genel tasarım içinde markanın amblemi niteliğindeki karakteristik yeni ızgara dikkat çekiyor. Bu yeni ızgara, Avrupa ve Amerika kıtaları arasındaki işbirliğinin bir sembolü olarak Lancia'nın pazarlara yeni sunmaya başladığı yeni model ailesine damgasını vuruyor. Sportif hava girişleri, LED teknolojili ön farlar, yatların üst yapılarını hatırlatan tavanla birleşen arka kısımda çerçevesiz arka camlar ve yine LED aydınlatmalı stop lambaları, Lancia Delta'nın fark yaratan tasarım öğeleri arasında yer alıyor.

4.5 m uzunluğa, 1.8 m genişliğe ve 1.5 m yüksekliğe sahip Delta, 2.7 m'lik aks mesafesiyle iç mekanda sınıfının en geniş kabin içi özellikleri sunabilen modellerinin başında yer alıyor. Binalarda kullanılan ses yalıtım malzemelerinden özel olarak üretilen ses absorbe edici tavan ise yolcularına konforlu ve sessiz bir sürüş keyfi sunuyor.

Arka koltuklar standart konumda iken 380 litrelik bagaj hacmi sunan Lancia Delta, arka koltukları öne kaydırıldığında 465 litrelik yükleme alanına imkan veren bir hacim genişliğine ulaşıyor. Arka koltuklar yatırıldığındaysa Lancia Delta'nın bagaj hacmi, kompakt vanlarla rekabet edecek bir değer sunmayı başarark 760 litreye yükseliyor.

Lancia Delta: Sınıfında Standartları Belirleyen Teknoloji Üssü

Yeni Lancia Delta'nın güçlü motorlarının verimini yola en iyi şekilde yansıtılabilmesi için, günümüzdeki en ileri teknolojiler kullanılıyor. Tasarımındaki dinamizmin yol tutuş ve performansa yansıması için Yeni Lancia Delta'da tamamen yeni Absolute Handling System (gelişmiş stabilite programı) görev yapıyor.

Geleneksel stabilite programlarına göre bu sistem pek çok yeni ve çok önemli özellikleri barındırıyor. Örneğin LTF (Linearization Torque Feedback), etkin bir şekilde aracın viraj içerisindeki kontrolünü iyileştiriyor. Yenilikçi TTC (Torque Transfer Control) ise sanal bir elektronik diferansiyel kilidi görevini üstlenerek aracın yola virajda çok daha iyi tutunmasına destek oluyor. Özellikle önden kaymalarda etkin bir şekilde devreye girerek daha iyi bir sürüş dinamiği sağlıyor.

DST (Drive Steering Torque) ile birlikte çalışan Absolute Handling System, gerektiğinde direksiyon manevralarına da müdahale ederek tehlikeli bir durumun meydana gelmesini önlüyor. Elbette günümüz teknolojisine yaraşır şekilde Lancia Delta'da elektronik kontrollü süspansiyon sistemi (Reactive Suspension System) de görev yapıyor. Bu sayede bir yandan sürüş konforu önemli ölçüde artarken, diğer taraftan da daha gelişmiş yol tutuş karakteri elde ediliyor.

İleri teknolojiler, yarı otomatik park asistanıyla tamamlanıyor (Driving Advisor). Paralel park sırasında sığabileceği boşluğu tespit ettikten sonra Yeni Delta Lancia'da sürücü sadece gaz ve fren pedalını kullanarak aracını park edebiliyor. Direksiyon hareketleri Delta tarafından yerine getiriliyor.MİLLİYET

Hiç yorum yok