Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PIRELLI’DEN KIŞ LASTİKLERİ TÜKETİCİ BİLGİLENDİRME AKTİVİTESİ KIŞA PİT STOPLA BAŞLAYIN!

Kış aylarında güvenli sürüşün öncelikli şartlarından biri kış lastiği kullanımı olduğuna dikkatleri çeken Pirelli, akaryakıt istasyonlarında...

Kış aylarında güvenli sürüşün öncelikli şartlarından biri kış lastiği kullanımı olduğuna dikkatleri çeken Pirelli, akaryakıt istasyonlarında gerçekleştirdiği “Kışa Pit Stopla Başlayın” aktivitesini tüketicilerle buluşuyor.

Aktivite kapsamında İstanbul’daki birçok benzin istasyonunda tüketicilerin lastiklerinin diş derinliğini kontrol ederek yazın yaz, kışın kış lastiği kullanmanın önemini anlatan Pirelli, diş derinliği 3 mm’nin altına düşen lastiklerin ciddi tehlike unsuru taşıdığını tüketicilerle paylaşıyor.

Pirelli’nin açıklamalarına göre diş derinliği 3 mm’nin altına düşmüş ve aşınmış lastikler sürüş güvenliği için yüksek öneme sahip fren mesafesi ve yol tutuş gibi özelliklerin etkisini azaltıyor kazalara neden oluyor.

Bu nedenle tüketicilere kış mevsiminin zorlu koşulları öncesi hazırlıklarını tamamlamalarını, kış lastiklerini taktırmalarını ve lastiklerinin diş derinliklerini kontrol ettirmelerini öneren Pirelli, aktivite kapsamında akaryakıt istasyonlarında diş derinliği ölçümü, kış lastikleri bilgilendirme ve kış kampanya bilgilendirme çalışmaları yürütüyor.

Pirelli’nin 1 ay boyunca 20 farklı noktada gerçekleştireceği aktivitede otomobil kullanıcıları anında sürpriz hediyeler kazanma fırsatı da yakalıyor.

Pirelli’nin kış kampanyası, kış lastikleri ve kış lastiği kullanımı konularında www.pirelli.com.tr’den veya www.facebook/pirelliclub adreslerinden ayrıntılı bilgi sahibi olunabiliyor.

Hiç yorum yok