Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HYUNDAI ELANTRA, AUTOBEST TARAFINDAN “2012 YILININ OTOMOBİLİ” SEÇİLDİ

Hyundai’nin en yeni modeli Elantra tanıtıldığı ilk günden beri ödülden ödüle koşuyor. Henüz bir yıl olmadan satışa sunulduğu ülkelerdeki oto...

Hyundai’nin en yeni modeli Elantra tanıtıldığı ilk günden beri ödülden ödüle koşuyor.

Henüz bir yıl olmadan satışa sunulduğu ülkelerdeki otoriteler tarafından “en iyi” mertebesinde ödüllendirilen Hyundai Elantra, AutoBest Jüri Üyeleri tarafından da “2012 Yılının Otomobili” seçildi.

Avrupa’nın 15 farklı ülkesinin tanınmış otomotiv editörlerinin bir araya gelerek oluşturduğu AutoBest, gelişmekte olan Avrupa pazarları için “Yılın En İyi Otomobili”ni belirliyor. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Polonya, Macaristan ve Ukrayna gibi ülkelerden oluşan ve 2000 yılında kurulan AutoBest, bu yıl 11’inci kez düzenlendi ve Hyundai Elantra’yı yılın otomobili olarak seçti.

Geçtiğimiz Ekim ayında Hyundai Elantra’nın test sürüşünü gerçekleştirmek için Türkiye’yi ziyaret eden AutoBest üyeleri, oylamalarını tamamlayarak son kararlarını 13 Aralık Salı günü açıkladı. Hyundai Elantra, 15 jüri üyesinin 10’undan en yüksek notu alarak toplamda 839 puanla en yakın rakibi olan Ford Focus’un 81 puan önüne geçti ve AutoBest 2012 ödülüne hak kazandı.

Hyundai Elantra’yı değerlendiren AutoBest Başkanı Ilia Seliktar; “Elantra, Hyundai’nin “New Thinking. New Possibilities – Yeni Yaklaşım. Yeni Olanaklar” sloganının en başarılı kanıtı. Elantra, modern ve premium özelliklerini, faliyet gösterdiğimiz gelişmekte olan pazarlara uygun, ulaşılabilir fiyat politikaları ile sunuyor. Hyundai Elantra için Avrupa’da satın alınabilecek en mantıklı otomobil diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Aday otomobillerin toplam 13 kriter üzerinden değerlendirildiği puanlandırmada en önemli kriter olan “fiyat”, değerlendirmede yüzde 25’lik paya sahip. Bununla birlikte tüketim, kullanışlılık, bagaj kapasitesi, teknoloji, sürüş dinamikleri, dizayn, markanın bayi ve servis ağının yaygınlığı, yedek parça tedariği gibi kriterler de puanlamada yer alıyor.

Hyundai Elantra, Türkiye de dahil olmak üzere tüm pazarlarda çift sürekli değişken supap zamanlaması sistemine sahip olan 1.6 litre hacmindeki benzinli motor seçeneğiyle satılıyor. 132 PS ile segmentinin en güçlü ünitelerinden biri olan bu motor, aynı zamanda 100 km’de ortalama 5,2 litre gibi oldukça düşük olan yakıt tüketimiyle, hem yüksek performansı hem de ekonomiyi bir arada sunuyor.

6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçeneğine sahip olan Hyundai Elantra, Türkiye’de Mode ve Prime olmak üzere iki farklı donanım paketiyle alınabiliyor.

Elantra’da sürücü ve ön yolcu havayastıkları, yan ve perde havayastıkları, ABS frenler, ESP, VSM, park sensörü, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm, elektrikli ön ve arka kapı camları, çok fonksiyonlu direksiyon simidi, klima, sis farları, LED sinyalli elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar gibi birçok donanım standart olarak sunulan Hyundai Elantra’ya Türkiye’de 43 bin 850 TL’den başlayan fiyatlarla ve Aralık ayına uygun ödeme koşullarıyla sahip olunabiliyor.

Hiç yorum yok