Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

LOTUS’UN ELEKTRİKLİ ŞEHİR OTOMOBİLİ

Sportif süper mini 2015 yılında satışa sunulacak ve elektrikli olacak.Lotus CEO’su yakında çıkacak şehir otomobili hakkında konuştu. CEO Dan...

Sportif süper mini 2015 yılında satışa sunulacak ve elektrikli olacak.Lotus CEO’su yakında çıkacak şehir otomobili hakkında konuştu.

CEO Dany Bahar Auto Express’e şöyle dedi: “Özel bir otomobiliniz olmadığı sürece MINI’lerle, küçük BMW’ler ve Audi’lerle rekabet etmeye çalışmanın bir anlamı yok.

Bizim otomobilimiz ya bir elektrikli araç, ya da menzil artırıcılı bir elektrikli araç olacak ve başka hiçbir küçük otomobilde bulunmayan bir performans sunacak.”

Otomobil ilk olarak Proton olarak görücüye çıkacaksa da, Bahar kolaylıkla Lotus olarak markalanabileceğini ve Proton versiyonuna göre daha yüksek fiyatının hakkını vereceğini iddia etti.

Küçük Lotus modeli, Lotus’un ana şirketi Proton’un yeni bir süper mini otomobiliyle beraber geliştiriliyor. O otomobil de 2014’ün başlarında piyasaya sürülecek.

Bahar, Lotus’un beş yıllık iddialı planının programa uygun olarak ilerlediğini, yeni Esprit’in Mart 2013’te Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağını ve yaklaşık dört ay sonra da satışa çıkacağını da teyit etti.

Bahar’a göre temel Esprit her zaman bir hibrit olacak. Ama yüksek performanlı versiyonları daha güçlü ve daha hafif olabilmesi için hibrit teknolojisi kullanmayacak. ntvmsnbc

Hiç yorum yok