Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOYOTA FUN VEHİCLE INTERACTİVE INTERNET (TOYOTA FUN Vİİ CONCEPT)

Toyota Tokyo Otomobil Fuarı’nda Toyota Fun Vehicle Interactive Internet’i (Fun Vii) sergiledi. Araç Toyota’nın ifadesi ile “insanların, oto...

Toyota Tokyo Otomobil Fuarı’nda Toyota Fun Vehicle Interactive Internet’i (Fun Vii) sergiledi.

Araç Toyota’nın ifadesi ile “insanların, otomobillerin ve toplumun birbirine bağlandığı bir geleceği müjdeliyor”.

Son derece gelişmiş kişiselleştirme fonksiyonları sayesinde, uygulama indirir gibi, kolayca Toyota Fun Vii’nin dış ve iç kısmında mesajlar veya başka bilgiler görüntülenebiliyor.

Aracın bütün gövdesi bir görüntüleme alanı olarak kullanılmış, gövde rengi ve görüntü içeriği istendiği anda değiştirilebiliyor.

Aracın iç kısmı da görüntüleme alanı görevi üstlenmiş ve kişinin o andaki ruh haline göre serbestçe değiştirilebiliyor.

Navigasyon bilgisi gibi içerikler, sürücüye “zenginleştirilmiş gerçeklik teknolojisi” kullanılarak aktarılıyor; aracın “navigasyon yardımcısı” yazılımı sesli arayüz üzerinden yolculara sürüş bilgileri verip kılavuzluk edebiliyor.

Toyota Fun Vii’nin işlevlerine araç dışından da erişilebiliyor. Fonksiyonların bazılarını akıllı telefonlar veya başka herhangi bir mobil iletişim cihazı vasıtasıyla uzaktan kullanmak mümkün.

Ağ güncelleme fonksiyonu aracın, sürüş, kontrol ve multimedya sistemi yazılımlarının her zaman güncel olmasını sağlamış.

Toyota Fun Vii etrafındaki araçlarla ve altyapıyla bağlantı kurabiliyor, böylece de diğer tehlikeli olabilecek araçları (örneğin kör noktalardaki araçlar) önceden tespit edebiliyor veya yakında otomobil süren, daha önceden arkadaş olarak tanımlanmış otomobillere bağlanabiliyor.ntvmsnbc

Hiç yorum yok