Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOKYO AUTO SHOW TOYOTA CONCEPT CARS

Japon imalatçı konseptleri, “çevre teknolojisi lideri konumunu pekiştirmek için” kullandığını söylüyor. Konseptler Toyota’nın yakın, orta ve...

Japon imalatçı konseptleri, “çevre teknolojisi lideri konumunu pekiştirmek için” kullandığını söylüyor. Konseptler Toyota’nın yakın, orta ve uzun vadedeki geleceğini temsil ediyor.

Toyota iQ’yu temel alan FT-EV III (Gelecekteki Toyota – Elektrikli Araç III) yakın gelecek konsepti.

Otomobil, Toyota’nın 2009’dan bu yana ürettiği bir dizi iQ tabanlı elektrikli aracın sonuncusu.Dört kişilik elektrikli araç kısa mesafeli yolculuklar için tasarlanmış.

Toyota elektrikli araç teknolojisini, 2012’de kısa mesafeli yolculuklar için uygun bir üretim versiyonu piyasaya sürme hedefiyle geliştiriyor.

Toyota’nın Japonya’da yaptığı testlere göre FT-EV III tamamen şarj edilmiş bir lityum iyon bataryayla tahminen 100 kilometre menzile sahip.

Orta vadeli konsept FCV-R (Yakıt Hücresi Aracı) adını taşıyor. 4700 mm uzunluğundaki FCV-R yakıt olarak hidrojen kullanan aile otomobili boyutunda bir araç.

Toyota FT-EV III Konsepti
Toyota’nın 2015’te yakıt hücreli bir aracı piyasaya sürmesine giden yoldaki adımını temsil ediyor.

Yakıt hücresi birimi, özel olarak tasarlanmış kaportanın altında olduğu için, araç dört kişiyi taşıyabiliyor. Yüksek basınçlı hidrojen tankı içeren yakıt hücresi ile menzil, Toyota’nın ifadesine göre yaklaşık 700 kilometreye çıkarılmış.

Son tasarım ise Toyota Fun-Vii (Eğlenceli Araç - internet) konsepti. Bu araç Toyota’nın insanların, otomobillerin ve toplumun birbirine bağlı olduğu bir geleceğe dair vizyonunu ifade ediyor. Üretici Fun-Vii’nin güç kaynağına dair herhangi bir ayrıntı vermedi.

Toyota Fun-Vii Konsepti
Üç konsept de Aralık ayının başında gerçekleşecek Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.ntvmsnbc

Hiç yorum yok