Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MAZDA TAKARİ CONCEPT

Mazda Motor Corporation, yeni nesil orta boy bir sedan olan Mazda Takeri konsept aracının dünya prömiyerini, 3-11 Aralık tarihleri arasında ...

Mazda Motor Corporation, yeni nesil orta boy bir sedan olan Mazda Takeri konsept aracının dünya prömiyerini, 3-11 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan 42. Tokyo Motor Show'da gerçekleştirecek.

Yeni rejeneratif frenleme sistemi
Takeri konsept aracı, sedan tarzına üst seviyede bir güç ve cazibe katmak için Mazda'nın yeni tasarım dili KODO (Canlı Hareket) baz alınarak tasarlandı. Bu cezbedici gövdenin altında kullanılan benzersiz SKYACTIV TEKNOLOJİSİ, frenleme esnasında kinetik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren Mazda'nın ilk rejeneratif fren sisteminde olduğu gibi enerjiyi kapasitörlerde depoluyor ve ardından bu enerjiyi aracın elektrikli donanımlarına güç vermek üzere kullanıyor.

böylece motor üzerindeki yük azaltılarak yakıt tasarrufu sağlanıyor. Yeni SKYACTIV-D dizel motor, Mazda i-stop sistemi, yeni hafif, aerodinamik ve şasi teknolojileri ile birlikte kullanılan bu teknoloji Mazda Takeri'nin üst düzey performans ve sürüş konforu sunmasının yanı sıra mükemmel seviyelerde yakıt tasarrufu elde etmesini sağlıyor.

2011 Tokyo Motor Show,3-11 Aralık 2011 tarihlerinde halka açık olacak.

Daha fazla detay mazda web ve facebook sayfasında

Hiç yorum yok