Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HİTİT RALLİSİNDE FİNAL KEMER’DE

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son yarışı olan Hitit Rallisi, 19-20 Kasım tarihlerinde 42 ekibin katılımı ile Antalya Kemer’de düzenleniyor. ...

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son yarışı olan Hitit Rallisi, 19-20 Kasım tarihlerinde 42 ekibin katılımı ile Antalya Kemer’de düzenleniyor.

Bursalı şampiyon pilot Ünal Şenbahar da, Pegasus Racing adına Emir Şahin ile bu zorlu rallide start alacak isimler arasında yer alıyor...

2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın yedinci ve son yarışı olan Hitit Rallisi 19-20 Kasım tarihlerinde Ankara Otomobil Sporları Kulübü ANOK tarafından düzenleniyor. Türkiye’nin en eski rallisi olma özelliğini taşıyan ve 38 yıldır toprak zemine sahip olan yarış, bu yıl Antalya, Kemer bölgesinde Dünya Ralli Şampiyonası’na ev sahipliği yapan eşsiz parkurlarda koşulacak.

19 Kasım Cumartesi günü saat 12.00’da Kemer Belediyesi önünden verilecek seramonik startla başlayacak olan rallinin ilk gününde 4, ikinci gününde 5 olmak üzere toplam 9 özel etap geçilecek. Cumartesi akşamı 16.45’den itibaren Akdeniz Üniversitesi Seyirci Özel Etabı’nda mücadele edecek ekipler Antalyalı otomobil severlere unutulmaz bir görsel şölen sunacaklar. Rallinin finişi ve ödül töreni ise 20 Kasım Pazar günü saat 14.40’dan itibaren Kemer Belediyesi önünde gerçekleştirilecek.

Kariyerinde 4 şampiyonluk bulunan Bursalı pilot Ünal Şenbahar da, 2011 sezonundaki yedinci sınavında Pegasus Racing adına Fiat Abarth Punto S2000 direksiyonunda, tecrübeli genç co-pilot Emir Şahin ile start almaya hazırlanıyor. 2008 yılında bu parkurda Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye ayağıdan start alan Şenbahar, yağış olursa oldukça zorlu şartlarda geçmesi beklenen yarışı tamamlayarak başarılı bir sezon finali yapmayı hedefliyor.

Şenbahar’ın bu yarıştaki takım arkadaşı Avrupa Ralli Şampiyonu İtalyan pilot Luca Rosetti olacak… Üç kez Avrupa Ralli Şampiyonu olma başarısı gösteren tek pilot Rossetti, Pegasus Racing adına, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun özel izni ile Antalya’da start alacak.

Hiç yorum yok