Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL ZAFİRA TOURER VE OPEL ASTRA GTC, EURO NCAP'TEN 5 YILDIZ ALDI

Avrupa Birliği standartlarının üzerinde standartlara göre, piyasaya çıkacak otomobillerin çarpışma güvenliği ölçümlerini yapan Euro NCAP, Op...

Avrupa Birliği standartlarının üzerinde standartlara göre, piyasaya çıkacak otomobillerin çarpışma güvenliği ölçümlerini yapan Euro NCAP, Opel'in 2012 ilk çeyrekte pazara girecek otomobillerini 5 yıldızla ödüllendirdi.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, "yolcu güvenliği, her zaman Opel tasarım anlayışının ilk sırasında yer aldı" dedi ve ekledi; "Astra GTC ve Zafira Tourer ile 5 yıldız aldığımız için çok gururluyuz. Otomobillerimizi daha da güvenli hale getirmek için çalışmalarımız devam edecektir". Opel'in ilk elektrikli otomobili Ampera da 2 ay önce Euro NCAP tarafından 5 yıldızla ödüllendirilmişti.

Dünya lansmanı 27-28 Ekim'de gerçekleşecek ve 2012 ilk çeyrekte Türkiye pazarına girecek olan Zafira Tourer çarpışma testlerinde gövde sağlamlığı ile büyük başarı sağladı. Flex7 koltuk sistemi ile monocab sınıfına ekstra dinamizm getiren otomobil, iç tasarımıyla da yolcu güvenliğini maksimize ediyor.

Yine 2012 ilk çeyrekte Türkiye'de olacak Astra GTC de 5 yıldızlılar arasına katıldı.

Hiç yorum yok